Šiaulėniškių paroda Užvenčio bibliotekoje

Šių metų vasario 28 d. Užvenčio bibliotekoje vyko tautodailininko Aleksandro Filipavičiaus ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokytojos metodininkės Birutės Banienės darbų iš molio bei medžio parodos „Prikelti antram gyvenimui“ pristatymas.

Nuo mažų dienų šiaulėniškis tautodailininkas yra įvaldęs drožėjo amatą. Pirmieji jo darbai – paties rankomis pagamintos nedidelės medinės žvakidės. Taip prasidėjo ilgas jo kūrybos kelias. Jo pirmasis ir pats didžiausias iš medžio išdrožtas kūrinys buvo skirtas Šiaulėnų miestelio 520 metų jubiliejui.

Molio darbus A. Filipavičius kuria jau daugiau nei 5 metai. Tautodailininkas sako, jog jam keramika yra itin kūrybiškas, raminantis ir malonus darbas, o molis – tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, nes pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia daug gražių akimirkų.

Mokytoja Birutė Banienė anksčiau mėgdavo daryti atvirukus ir paveikslus iš džiovintų augalų. Dabar naujausias mokytojos laisvalaikio užsiėmimas – lipdymas iš molio.

Bibliotekoje edukacijos dalyviai turėjo galimybę savo rankomis palipdyti iš molio. Buvo smagu minkyti ir kočioti molį, išgauti įvairias formas, fantazuoti ir net kažką konkretaus nulipdyti.

Užvenčio bibliotekos lankytojai šių menininkų darbų parodą galės grožėtis visą mėnesį.

Daina Gružauskaitė, Užvenčio biblioteka