Šeimos mėnesiui skirtos iniciatyvos Tytuvėnuose

Gegužė Lietuvoje pražysta ne tik ryškiausiais žiedais, bet sulaukiama ir šeimos švenčių. Pirmasis gegužės sekmadienis skirtas pagerbti mamoms, mėnesio viduryje minima Tarptautinė šeimos diena, o mėnesiui pasibaigus sveikiname tėvus. Gražiomis iniciatyvomis šeimos mėnuo paminėtas Tytuvėnų bibliotekoje. 
Gegužės 17 d. Tytuvėnų gimnazijos pirmaklasiai dalyvavo kūrybinėje popietėje „Stilius iš močiutės spintos“. Bibliotekininkė vaikus supažindino su rankdarbių paroda, kurioje eksponuota dalis Igno Viržinto kraštotyros muziejaus kolekcijos eksponatų ir pristatė, kokius įvairius rankdarbius, aprangos detales mezga ir neria darbščiosios močiutės. Jaunieji dalyviai pasidalino mintimis apie šeimos dieną, skambėjo eilėraštukai, skirti brangiausiems šeimos nariams, improvizuotas močiučių pokalbis. Vėliau pirmokėliai kibo į kūrybinį procesą – iš spalvotų popieriaus juostelių „audė“ kilimėlius, juos supynė į margaspalvę juostą ir savo darbeliu papildė bendrą koliažą apie Žemaitiją.

Siekiant prisidėti prie Nacionalinės bibliotekos inicijuotos Skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ bei netradiciškai paminėti artėjančią Tėvo dieną, gegužės 31 d. bibliotekoje sukosi mažiausieji lankytojai – Tytuvėnų lopšelio-darželio ugdytiniai. Netruko prabėgti valandėlė, kurioje su vaikais bendravo bei knygelę „Kakė Makė ir supertėčio diena“ skaitė tėtis, Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys Mindaugas Čerkauskas. Netrūko gerų emocijų, vaikų žingeidumo, o bibliotekininkė pasidžiaugė puikia akcijos idėja, skatinančia pabrėžti tėvo vaidmenį ir bendrystę su vaikais ir knyga.

Dalia Galbuogienė, Tytuvėnų biblioteka