Šaukėnuose – G. Griškevičiui skirta popietė

Kovo 23-osios popietę į Šaukėnų kultūros ir amatų centrą paminėti poeto, žurnalisto, R. Biržinytės literatūrinės premijos laureato, Gedimino Griškevičiaus 70-mečio rinkosi poezijos mylėtojai. 
Popietę G. Griškevičiaus eilėraščiais „Neišsigandusi šventė“ ir „Šaukėnų šviesa“ pradėjo Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos 3-čios klasės mokiniai, atlydėti mokytojos Jūratės Gotautienės. 

Su poeto gyvenimo faktais, jo kūrybiniais žingsniais, išleistomis knygomis supažindino Šaukėnų bibliotekos darbuotoja Reda Jagminienė. Sukaktuvininko eiles iš knygos ,,Maišto jūra. Vėjožvalgos“ skaitė Zosė Ambrozienė, vaikams skirtus eilėraščius – Aldona Bacevičienė. Šaukėnų kultūros ir amatų centro darbuotoja Sofija Blažienė apžvelgė G. Griškevičiaus satyrinę kūrybą. Šiltais prisiminimais apie G. Griškevičiaus mokyklinius metus pasidalino buvęs mokytojas bei mokyklos direktorius Stasys Jokūbauskas. Nuoširdžius sveikinimo žodžius poetui skyrė jo buvusi mokytoja muziejininkė Elena Burdulienė, surengusi sukaktuvininko gyvenimo, veiklos ir išleistų knygų bei straipsnių ekspoziciją.

Už 2016 m. išleistą eilėraščių knygą „Maišto jūra. Vėjožvalgos“ G. Griškevičiui 2017 m. buvo įteikta 21-oji Reginos Biržinytės literatūrinė premija.

G. Griškevičius ne vienerius metus yra gyvenęs ir dirbęs mūsų rajone – Kelmėje ir Šaukėnuose. Dar studijuodamas Vilniaus universitete lietuvių kalbą ir literatūrą, žurnalistiką, o taip pat ir po studijų, dirbo Kelmės rajono laikraščio redakcijoje literatūriniu darbuotoju, vėliau – Kelmės rajono mokyklų filmotekos darbuotoju.

G. Griškevičius daugelį metų atidavė žurnalistikai, tačiau tuo pačiu metu ir kūrė. Jis išleido ne vieną eilėraščių knygą vaikams ir suaugusiems, yra keleto leidinių redaktorius. Daug vietos jo kūryboje tenka Kelmės rajone esančioms širdžiai mieloms vietoms, čia sutiktiems žmonėms. G. Griškevičius ne vieną savo eilėraštį yra paskyręs Šaukėnams, kuriuose prabėgo poeto jaunystė, ir šaukėniškiams. Šaukėnuose G. Griškevičius baigė vidurinę mokyklą. Į čia ir dabar vis dar atskrieja kupini nuoširdumo jo laiškai: ,,Šaukėnus prisimenu su nemeluota meile ir šiluma, nes čia gyvena dešimtys man padėjusių tapti žmogumi, ir už tai būsiu dėkingas šiam nuostabiam kampeliui ir jo gyventojams iki paskutinio saulėlydžio...“.

Reda Jagminienė, Šaukėnų biblioteka