Prisimenant Klangių Petrą

Kovo 12 d. Šaukėnų bibliotekoje vyko edukacinė pamokėlė skirta Petro Cvirkos 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Į užsiėmimą atvyko Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos 4 klasės mokiniai su auklėtoja Jūrate Gotautiene. 

Bibliotekininkė Reda Jagminienė pristatė trumpą rašytojo gyvenimo biografiją. P. Cvirka, dar kitaip vadinamas Klangių Petru, gimė 1909 m. kovo 25 d. Jurbarko rajone, Klangių kaime, ant aukšto Nemuno skardžio. Buvo vyriausias vaikas, anksti netekęs tėvo, iš kurio greičiausiai ir paveldėjo lakią fantaziją bei norą kurti. Net jei jis prieštaringai vertinamas dėl savo politinių pažiūrų, visgi jo kūryba ir dabar kelia šypsenas daugelio žmonių veiduose. Nors P. Cvirka mirė dar būdamas jaunas – 38 metų, per trumpą savo gyvenimą spėjo sukrauti didelį literatūrinių kūrinių kraitį, kurio nemaža dalis skirta vaikams.

Pamokėlės metu buvo apžvelgta P. Cvirkos kūryba, jo žymiausi kūriniai, skirti vaikams. Aptarti ne tik P. Cvirkos, bet ir kitų rašytojų slapyvardžiai – tai pravertė viktorinoje, kurioje mokiniai įtvirtino gautas žinias. Greičiausiai viktorinos užduotis įveikti pavyko V. Katkausko komandai.

Mokiniai už aktyvų dalyvavimą buvo apdovanoti bibliotekos įsteigtais prizais, o tuo pačiu mokytoja J. Gotautienė bibliotekininkei įteikė rašytojos, Šaukėnų bibliotekos rėmėjos Lilijos Simonavičiūtės dovanotas knygas. Popietės metu mokiniai pagilino savo turimas žinias apie rašytoją P. Cvirką, o biblioteka praturtino knygų fondą naujais egzemplioriais.

Reda Jagminienė, Šaukėnų biblioteka