Prevencinis renginys Vaiguvoje

Birželio 6 dieną Vaiguvoje Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Vilmos Ancikevičienės iniciatyva buvo surengtas prevencinis renginys „Saugi vasara 2018“. Jame taip pat dalyvavo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistai ir 6-osios šaulių rinktinės 605-osios kuopos jaunieji šauliai.

Policijos pareigūnai susirinkusiems vaiguviškiams priminė saugaus elgesio taisykles gatvėje ir viešose vietose, atšvaitų svarbą, kalbėjo apie saugų ir sveiką poilsį vasarą. Renginyje dalyvavę nuotaikingi personažai Atšvaitukas ir policijos bičiulis Amsis jauniesiems renginio dalyviams uždavinėjo klausimus, o teisingai atsakiusiems, padovanojo po atšvaitą.

Šaulių atstovai pristatė jaunimui savo organizaciją, papasakojo kaip ir kokio amžiaus galima tapti jaunuoju šauliu, supažindino su savo veikla, patirtimi žygiuose, pratybose ir minėjimuose.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Ramūnas Lukoševičius taip pat pasidalino mintimis apie tarnybos darbą. Kartu atvykę ugniagesiai gelbėtojai Svajūnas Mazrimas ir Rimvydas Stirbys, buvę Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos (dabar pagrindinė) moksleiviai. Svajūnas Mazrimas ir Rimvydas Stirbys pademonstravo eismo įvykių, skęstančiųjų gelbėjimo, gaisrų gesinimo darbuose naudojamą įrangą ir aprangą, atsakė į susirinkusiųjų klausimus, o visuomenės sveikatos biuro specialistės Audronė Palubinskienė ir Živilė Rukienė pamokė, kaip įvertinti nukentėjusiojo būklę, atlikti pradinį gaivinimą, pasakojo apie pagalbą skęstančiajam.

Šis turiningas ir įdomus renginys priminė Vaiguvos bendruomenės nariams – vaikams ir suaugusiems –teisę į saugų ir įvairiapusiškai naudingą vasaros poilsį, kartu nepamirštant saugoti save ir esančius šalia.

Rita Rimeikienė, Vaiguvos biblioteka
Roma Kvietkuvienė, Užvenčio kultūros centro Vaiguvos skyriaus renginių organizatorė