Popietės metu „nukeliauta Australijon“

Šių metų lapkričio 18 d., prisidėdama prie Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ renginių, Grinių biblioteka savo lankytojus pakvietė į popietę „Keliaukim į Australiją“. Susirinkusiems apie šią tolimą šalį papasakojo Gintarė Guželienė, visus metus su šeima ten gyvenusi, dirbusi ir keliavusi.
 
Pasak G. Guželienės, Esperance,  miestelyje, įsikūrusiame netoli vandenyno ir turinčiame pramoninį uostą, ir kuriame ji buvo apsistojusi, gyvena apie 10 000 žmonių. Manoma, kad Esperancas turi švariausią, balčiausią ir populiariausią paplūdimį visoje Australijoje, kur laisvalaikiu žmonės plaukioja banglentėmis, nardo, važinėja džipais po smėlį. Šios šalies paplūdimiai apskritai laikomi vienais gražiausių pasaulyje. Pagrindinės Australijos pramonės šakos – turizmas,  kalnakasyba, žemės ūkis ir žuvininkystė. Pasak viešnios, Australijos gamta labai skirias nuo Lietuvos. Ten pilna margaspalvių papūgų, driežų, nuodingų gyvačių, kurioms įkandus tenka kuo skubiau kreiptis į gydymo įstaigą, nepamirštant kartu pasiimti ir įgėlusią gyvatę, mat, šių yra labai daug rūšių. Visiems žinomą Australijos gyvūną – kengūrą vietiniai gyventojai laiko kvailiausiu gyvūnu. Kartais prieš jas tenka panaudoti ir specialias apsaugos priemones, nes pastarosios tiesiog šoka ant pravažiuojančių automobilių.
 
Popietės dalyviai su dideliu susidomėjimu klausėsi renginio viešnios pasakojimo. Juk tokią tolimą šalį aplankyti ir po ją pakeliauti, pažinti vietinių gyvenimo būdą gali sau leisti toli gražu ne kiekvienas.
 
Edita Laurinavičienė,
Grinių biblioteka