Pirmoji pažintis su biblioteka

Pirmoji pažintis su biblioteka

Balandžio 2–16 dienomis Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje vyko vaikų įrašymo į skaitytojus dienos „Eikim, tėveli, į biblioteką“.

Tai tradicinis, dvi savaites trunkantis renginys, kuris kviečia pačius mažiausius pirmą kartą apsilankyti bibliotekoje – susipažinti su naudojimosi biblioteka taisyklėmis bei teikiamomis paslaugomis. Vaikų erdvėje organizuojamos įvairios veiklos: galima dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ar užsiėmimuose, žaidybiniuose ir garsiniuose skaitymuose, piešti bei spalvinti, dėlioti dėliones, puikiai praleisti laiką žaidžiant stalo žaidimus. Vaikų erdvėje visuomet atviros pasakų kambario durys su netikėtai pasirodančiu linksmuoju pasakotoju, knygų žinovu Drevinuku. Interaktyvios grindys arba kitaip – „gyvos“ grindys, erdvi skaitykla, vaikiškų knygų fondas, nemokamas internetas – visa tai miesto vaikus vilioja lankytis bibliotekoje kuo dažniau. Ypač džiugina tai, kad sulaukėme tėvelių, atlydėjusių savo atžalas pirmą kartą į biblioteką. Kiekvienas prisiminimui gavo originalų knygų skirtuką. Šiemet į skaitytojų rašymo dienas įsijungė ir lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ penkiamečiai bei šešiamečiai.

Skaitytojų įrašymo dienomis bibliotekoje veikė „Aukuro“ pagrindinės mokyklos septintos klasės moksleivio Igno Vaičiulio fotografijų paroda „Pavasaris kaip akvarelė“, kuri savo spalvų įvairove traukė apsilankiusių žvilgsnius. Mažuosius domino ir žaislinių knygelių paroda „Šiandien žaidžiu ir skaitau”, kurią prižiūri stebuklinga ragana žybsinčiomis akimis.

Skaitymas – vienas iš geriausių būdų, padedančių augančiajam vaikui lavinti vaizduotę, suteikiantis ypatingą galimybę kartu su knygų herojais pasinerti į nuotykius, suteikiantis naujų žinių bei patirčių. Dėkojame mokytojoms bei auklėtojoms už kūrybingą bendravimą, o pirmą kartą apsilankiusiems mažiesiems linkime nepamiršti kelio į biblioteką.

Danguole Garnienė, Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka