Pašilėnuose skaitymais ir žaidimais paminėta Šiaurės šalių literatūros savaitė

Pašilėnų bibliotekos jaunieji skaitytojai šiemet su dideliu susidomėjimu dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Šį kartą jos tema buvo „Šventės Šiaurės šalyse“.
 
Susipažinę su šiaurės šalių literatūra, savaitės dalyviai įvairių knygų tekstuose surado nemažai informacijos apie šiaurės šalių šventes ir jų šventimo tradicijas, prisiminė jau žinomas ir patys pasidalino savo įspūdžiais apie įvairių švenčių šventimą šeimose, apie dalyvavimą tradicinių, istorinių, proginių, sezoninių, nacionalinių švenčių minėjimuose. Jauniesiems skaitytojams pati geriausia šventė pasirodė jų pačių gimtadienis. Todėl didžioji skaitymų diena ir prasidėjo skaitant švedų rašytojos A. Lindgren knygos „Pepė Ilganojinė“ skyrių „Pepė švenčia gimimo dieną“. Po skaitymų buvo aptartos gimtadieniui būdingos tradicijos, atributika, apranga, Pepės gimtadienio išskirtinumai. Neapsiribodami vien tik skaitymu ir perskaityto aptarimu, vaikai pabandė sukurti kvietimus į savo gimtadienio šventę, dalyvavo piešinių konkurse „Pepės gimtadienis“, pabandė „rasti“ Pepei dovanų ir inscenizuoti pačią šventę su sveikinimais ir žaidimais.
 
Bibliotekos darbuotojos Šiaurės šalių literatūros savaitės tema organizuotoje vaikams teko atsakyti į įvairius klausimus apie Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos ir Islandijos šventes, jų panašumus ir skirtumus, išsiaiškinti, kaip švenčiamos šalių nacionalinės šventės. Tačiau smagiausia vaikams buvo vėl sugrįžti į literatūrinį pasaulį ir prisiminti norvedų rašytojo J. Gaarderio knygos „Sofijos pasaulis“ herojės Sofijos, A. Lindgren knygos „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ herojų Mažylio ir Karlsono gimtadienių šventimo ypatumus.
 
Šiaurės šalių literatūros savaitės metu Pašilėnų bibliotekoje netrūko įdomių pokalbių apie šiaurės šalių literatūrą, rašytojus, šių šalių kultūrą bei gražaus ir šilto bendravimo.
 
Pašilėnų biblioteka,
Dalia Valienė