Pašilėnuose paminėtas Valstybės atkūrimo šimtmetis

Šių metų vasario 9 d. Pašilėnų biblioteka, VO „Berželio bendruomenė“ ir Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Pašilėnų UDC pakvietė savo krašto žmones į minėjimą-koncertą „Laisva šalis mana“, skirtą atkurtos Lietuvos 100-čiui paminėti.

Susirinkusius su Valstybės atkūrimo 100-čiu sveikino į neeilinį renginį atvykę LR Seimo narys Juozas Rimkus kartu su savo padėjėja Janina Skeberdiene, rajono meras Vaclovas Andrulis, Užvenčio seniūnijos seniūnas Linas Mačernius ir kiti.

Renginio metu skambėjo jautrios dainos apie Tėvynę, Lietuvą, gimtinę, kurias atliko Pašilėnų UDC moterų ansamblis „Vėjūnė“ (vadovas Romaldas Pečeliūnas), mažosios atlikėjos Gustė Pliuskutė ir Kamilė Dilinskaitė, šou parodijų grupė „3+R“ (vadovė Rasa Šatienė), o Maironio „Lietuva brangi“ dainavo visi susirinkusieji paminėti artėjančio valstybės gimtadienio. 

Minėjimą-koncertą vedė D. Valienė, kuriai talkino moksleivės Saulė Lileikytė, Elvina Milkintaitė ir Aurelija Turskytė. Šventinę nuotaiką kūrė minėjimo erdvės papuošimai – išeksponuotos valstybės kūrimosi relikvijos – istorinių asmenybių ir įvykių fotografijų ir naujai Liudo Mažylio atrasto Vasario 16-osios akto kopijos, tautodailininkių Aldonos Railienės ir Jadvygos Popovos rankdarbiai. Pastaroji Lietuvos šimtmečiui skyrė 100 įvairiausia technika atliktų savo darbų, kuriuos, išeksponuotus Pašilėnų bibliotekoje, galės pamatyti visi norintys.

Dalia Valienė, Pašilėnų biblioteka