Parodos „Po Europos šalis“ pristatymas Užvenčio bibliotekoje

Liepos 18 d. Užvenčio bibliotekoje įvyko Vaidos Kučinskienės fotografijų parodos „Po Europos šalis“ pristatymas. Nors parodos autorė su šeima gyvena Vokietijoje, tačiau kiekvienais metais grįžtą į Lietuvą.  Ir ne tuščiomis, bet su paveikslais, fotografijomis, vaikų piešiniais. Vaida ir Tomas Kučinskai yra ir pagrindiniai „Vaikų Velykėlių“ rėmėjai, kasmet jų dalyvius nudžiuginantys saldžiomis dovanėlėmis, bibliotekos skaitytojus – žaislais.

Paroda „Po Europos šalis“ – ne pirmoji Vaidos ir jos vaikučių – Gabijos, Karolio ir Kajaus darbų paroda. Bibliotekoje kiek anksčiau buvo surengtos piešinių parodos „Margučiai iš Vokietijos“, „Piešiniai iš Vokietijos“, ,,Lietuva ir Vokietija“.

Pasak V. Kučinskienės, į Vokietiją prieš šešis metus dirbti išvažiavęs jos vyras, o po metų ten, į labai gražų, pušynų apsuptą miestelį, išsivežė ir visą šeimą. Pasak Vaidos, šeima mėgsta keliauti. Tai daro per atostogas, kurias kruopščiai planuoja. Dažniausiai keliauja automobiliu. Kelionėse tenka patirti įvairių nuotykių, sutikti įvairių žmonių, susipažinti su kitomis kultūromis. Keliauti malonu ir lengva, nes Vaidos vyras gerai kalba keliomis užsienio kalbomis, o šeimos vaikučius padeda prižiūrėti vyro mama.

„Esame išvažinėję nemažai Vokietijos, keliavę per Lenkiją, atostogavę Austrijoje, Italijoje, Šveicarijoje, aplankę Paryžių. Mėgstame gamtą ir aktyvų poilsį, todėl planuodami atostogas ieškome išskirtinių, nepakartojamų vietų. Bekeliaujant susikaupia nemažai nuotraukose užfiksuotų nuostabių Europos kampelių. Norisi įspūdžiais, kelionių akimirkomis pasidalinti ir su Užvenčio bibliotekos lankytojais. Gaila tik, kad neįmanoma perteikti emocijų, kurias pajunti užkopęs į kalnus, plaukdamas Viduržemio jūra ar stovėdami ant bedugnės krašto Kaprio saloje“, – susirinkusiems kalbėjo bibliotekos viešnia.

Džiugina Vaidos ir Tomo Kučinskių šeimos noras pasidalinti geromis emocijomis ir įspūdžiais su užventiškiais, jų geranoriškumas, smagu, kad gimtasis kraštas juos vis dar traukia ir verčia sugrįšti.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka