Nuo žodžio iki muzikos

Balandžio 23–29 dienomis visoje Lietuvoje vyko jau 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios metu bibliotekininkai kvietė bibliotekos bičiulius, lankytojus, skaitytojus į įvairius renginius. Buvo paskelbta ir šiųmetė bibliotekų savaitės vienijanti tema – ,,Kartu mes kuriame ateitį“.

Žalpių bibliotekos darbuotoja A. Žalandauskienė balandžio 25 d. sukvietusi žalpiškius ir aplinkinių kaimų gyventojus į popietę ,,Nuo žodžio iki muzikos“ jiems kalbėjo, kad žodis ir muzika – neatskiriami dalykai. Jie veikia žmogaus dvasinį pasaulį, skatina mąstymą, gerina tarpusavio santykius ir bendravimą. Dvasinės šilumos, kaip saulės šviesos, pasak, A. Žalandauskienės, juk reikia kiekvienam. O suėję į būrį, visi gali pasidžiaugti ir geru žodžiu, ir skambia daina. Pakražančio kultūros centro tercetas, vadovaujamas Sauliaus Venckaus, vykdydamas projektą „100 dainų ir 100 posmų gimtinei“, susirinkusiems dovanojo po dešimt dainų bei posmų. Eiles apie Lietuvą, gimtinę kūrė Pakražančio gimnazijos mokiniai. 

Popietei baigiantis, dalyvavusieji ant trispalvių lapelių galėjo parašyti palinkėjimą savo bibliotekai ir spalvingai papuošti simbolinį medį bei pasidžiaugti, kad biblioteka yra puiki vieta įvairioms veikloms ir susibūrimams.

Alina Žalandauskienė, Žalpių biblioteka