Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Kelmės bibliotekose

Užvenčio biblioteka

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose taip pat netrūko renginių, parodų, skaitymų ir mokymų.

Šiųmetinės Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ primena apie didžiules galimybes visiems bibliotekų lankytojams.

„Lietuvos bibliotekininkų draugija, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės pagrindinė organizatorė, primena, jog šiandien bibliotekos visame pasaulyje virsta kūrybinėmis laboratorijomis, kur susitinka idėjos, žinios, patirtys ir technologijos. Turinčios labiausiai išplėtotus tinklus, galinčios pasiekti mažiausius ir atokiausius rajonus, bibliotekos atlieka svarbų vaidmenį mažinant kultūrinę ir skaitmeninę atskirtį, telkiant bendruomenes, ugdant kūrybingą ir laisvą asmenybę“, – sakoma Lietuvos bibliotekininkų draugijos pranešime.

2019-ieji paskelbti Lietuvos literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto metais, todėl Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje veikia spaudinių paroda „Didysis Lietuvos švietėjas“, supažindinanti su rašytojo kūriniais, literatūra apie jį, amžininkų atsiminimais apie didįjį švietėją.
Bibliotekose parengta ir daugiau įvairių parodų: Tytuvėnų bibliotekoje veikė Šedbarų pradinės mokyklos-daugiafunkcio centro ugdytinių kūrybinių darbelių paroda „Kuriu tau savo knygą“, Užvenčio bibliotekoje – populiariausių knygų paroda „Jas skaito kelios kartos“, kurioje skaitytojų pamėgtos knygos (B. Sruogos „Dievų miškas“, Žemaitės „Marti“, V. Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“, I. Simonaitytės „Vilius Karalius“, J. Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“, E. L. Voinč „Gylys“, L. Tolstojaus „Ana Karenina“ ir kt.) bei Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus darbelių paroda „Pavasario saulė prašvito meiliai“, Pagryžuvio bibliotekoje veikė kūrybinių darbų paroda „Literatūriniai linkėjimai bibliotekai“, Pašilėnuose – „Pasakoja vadovėliai“.

Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje visą savaitę veikė atvirų durų dienos, kūrybinės dirbtuvės „Skirtukai knygai“, buvo siunčiamos piešinių ir nuotraukų žinutės draugams „Mano perskaityta knyga“, vyko Vidudienio skaitymai, o Lykšilio bibliotekoje kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai kūrė atvirukus ir sveikinimus mamytėms.

Maironių bibliotekoje buvo surengta popietė „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 305-osioms gimimo metinėms paminėti, Šaukėnuose vaikai dalyvavo viktorinoje „Kelionė po knygų pasaulį“, o Vidsodžio bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai „Kartu skaityti smagiau“.

Tytuvėnų ir Kelmės gyventojai buvo pamaloninti, nes šiose bibliotekose lankėsi rašytoja, Žemaitės literatūrinės premijos laureatė Birutė Jonuškaitė, kuri skaitytojams pristatė naujausią savo romaną „Maestro“.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu vietos gyventojai buvo pakviesti dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose – pradedantiesiems užsiėmimai organizuoti Lioliuose, o pažengusiems – Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Kol vienur vyko mokymai, kitur – viktorinos ir kiti renginiai, Žalpiuose bibliotekos lankytojai džiaugėsi galėdami dalyvauti popietėje „Poezija – tavo ir mano širdy“, kurioje buvo skaitomi J. Erlicko, V. Palčinskaitės, S. Gedos, S. Jonausko eilėraščiai, skambėjo Užvenčio kultūros centro dueto Onutės Stankienės ir Valerijos Adomaitienės savos kūrybos dainos.

Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka įsijungė į Radviliškio viešosios bibliotekos įgyvendinamą projektą „Keliauju su knyga“ – Kelmės autobusų stotyje pakabino knygų namelį, kuris pilnas įvairiausių leidinių: knygų, žurnalų, laikraščių. Projekto tikslas – sukurti nemokamą knygų mainų tinklą Šiaurės Lietuvoje (autobusų stotyse) ir tai susieti su bendrumo jausmu, dalinimosi įgūdžių formavimu, vartotojiškumo mažinimu. Tikimasi, kad spaudiniai, esantys knygų namelyje, sudomins keliautojus bei žmones, laukiančius autobusų.

Nijolė Kančauskienė, Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka