A. Matučio kūryba vis dar vaikų mėgstama

Šių metų sausio 7 d. žinomam vaikų poetui A. Matučiui (Matulevičiui) būtų sukakę 95-eri metai. Ta proga poetas buvo prisimintas Šaukėnų bibliotekoje, kur edukacinę pamokėlę jo gyvenimo ir kūrybos tema pravedė Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotojos N. Kančauskienė ir D. Garnienė.

Edukacinėje pamokėlėje apsilankė Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos IV klasės mokiniai, atlydėti mokytojos L. Pluščauskienės.

N. Kančauskienė priminė vaikams svarbiausius A. Matučio biografijos faktus, pristatė poeto išleistas knygeles. A. Matutis gimė 1923 m. sausio 7 d. Zomčinės kaime, Marijampolės apskrityje. Pirmieji poeto eilėraščiai spaudoje pasirodė jau 1937 m., o būdamas 16-os jis laimėjo ne vieną tais laikais leidžiamo žurnalo „Žiburėlis“ premiją.

Dauguma A. Matučio eilėraščių – apie paukštelius, žvėrelius, gamtą. Tokios temos neatsitiktinės. Poetą siejo artima draugystė su vaikais bei Gudų giria, kurios pakraštyje jis turėjo namelį. Čia, įkvėptas gamtos ramybės, jis sukūrė ne vieną puikų eilėraščių rinkinį vaikams. 1984 m. už rinktinę „Margaspalvė genio kalvė“ poetui buvo įteiktas H. K. Anderseno diplomas. Jo kūryba įvertinta ir įvairiais kitais apdovanojimais.

Pamokėlės metu buvo skaitoma A. Matučio kūryba, menamos eiliuotos mįslės, kuriami knygų skirtukai, o D. Garnienė vaikus nudžiugino netikėtu knygos „Drevinukas“ personažo pasirodymu. 

Reda Jagminienė, Šaukėnų biblioteka