Margučių raštai

Velykos – didžiausia ir linksmiausia pavasario šventė. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos Karklėnų pagrindinio ugdymo skyriaus bendruomenė intensyviai ruošėsi sutikti šią šventę. Karklėnų bibliotekoje moksleiviai keletą dienų internete ir knygose ieškojo informacijos, domėjosi Velykų papročiais, tradicijomis, kiaušinių marginimo būdais, raštų įvairove. 
Bibliotekoje kovo 23 d. mokyklos pradinukai, vadovaujami mokytojos Jovitos Šilinskienės, piešė ir karpė velykinius karpinius, kuriais papuošė velykinį medį. 

Kovo 26 d. moksleiviai užsiėmė įvairia prieššventine veikla. Vyresnieji internete ieškojo mūsų šalies velykinių valgių receptų, susipažino su kitų šalių tradicijomis, ritualais, papročiais ir pasidalijo įgytomis žiniomis. Mažiesiems daug džiaugsmo suteikė kiaušinių marginimas bibliotekoje. Vaikai susikaupę raitė saulutes, brūkšnelius, dėliojo taškelius. Išmarginti kiaušiniai buvo dedami į svogūnų lukštų nuovirą ir verdami. Marginimo vašku paslaptimis dalijosi bibliotekininkė N. Pelenienė, o pedagogė J. Šilinskienė parodė, kaip kiaušinius marginti specialiu laku. Visi džiaugėsi vienas už kitą gražesniais, raibesniais margučiais. 

Nijolė Pelenienė, Karklėnų biblioteka