Maironiuose paminėtos Kristijono Donelaičio gimimo metinės

Balandžio 23-ąją, pirmąją Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną, Maironių bibliotekos darbuotoja Birutė Paliulienė pakvietė Liolių pagrindinės mokyklos Maironių skyriaus mokinius į popietę „Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą“, skirtą Kristijono Donelaičio 305-osioms gimimo metinėms.

Popietę pradėjusi bibliotekininkė supažindino dalyvius su K. Donelaičio asmenybe, biografija, apžvelgė kūrybinį palikimą. Lietuvių literatūros klasikas pasižymėjo išskirtiniu rašymo stiliumi, draugiškumu bei jautrumu. Tai asmenybė, kuri kovojo už laisvę, teisybės žodį ir sugebėdavo suburti žmones draugėn. Skaidrėse mokiniams buvo pristatytas ir vienas žymiausias autoriaus kūrinys – poema – „Metai“. Joje aprašomi gamtos vaizdai, būrų ir ponų gyvenimai, taip pat akcentuojama dirbančių žmonių kasdienybė.

Literatūrinės popietės eigoje drauge su mokiniais buvo skaitomos ištraukos iš poemos „Metai“. Vaikams tarti kitokius žodžius buvo įdomu, nes jų tartis ne tokia, kokia esame įpratę kalbėti. Popietė baigta akcentuojant įdomiausius faktus apie K. Donelaičio gyvenimą bei jo kūrybą. Visgi, net prabėgus šimtmečiams, poema „Metai“ yra įdomus ir nepamirštas kūrinys.

Birutė Paliulienė, Maironių biblioteka