Maironių bibliotekoje Knygos šventė

Balandžio 13 dieną Maironių bibliotekoje vyko šventė „Vaikiškos knygos pasaulis“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Bibliotekoje šurmuliavo gausus būrys Liolių pagrindinės mokyklos Maironių skyriaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų, kuriuos atlydėjo auklėtoja A. Kalvaitienė ir auklėtojos padėjėjos A. Černeckienės bei pradinių klasių vaikai ir jų mokytojos J. Gečienė ir A. Aleksandravičienė.

Bibliotekos darbuotoja Birutė Paliulienė šventės dalyviams papasakojo apie pasaulyje minimą Tarptautinę knygos dieną, jos atsiradimo istoriją, perskaitė šventinį latvių vaikų rašytojos Inese Zandere kreipimąsi į skaitytojus. Renginio metu buvo pristatyti ir aktyviausi bibliotekos skaitytojai. Tai K. Alijošiutė, J. Tijunaitytė, S. Kasilauskaitė ir K. Valčiukas.

Vaikus pradžiugino į šventę netikėtai atvykusi knygos herojė Merė Popins (D. Galbuogienė). Viešnia pačius mažiausius dalyvius pakvietė į raidžių ratelį ir supažindino su garsažodžiais: „Aš ir Ša“. Herojės pintinė buvo pilna įvairiausių užduočių ir žaidimų apie knygas. Vaikai turėjo išvardinti pasakų pavadinimus ir pasakų personažus pagal pateiktas raides, įminti mįsles. Vaikus labai sudomino žaidimas „Gražiausias žodis“. Kadangi 2018-ieji metai skirti Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui, „Mere Popins“ pakvietė vaikus „pakeliauti“ po Lietuvą. Dalyviai, naudodamiesi žemėlapiu, „aplankė“ gražiausias Lietuvos vietoves. Netrūko kalbų ir apie skaitymą: kokios knygos skaitomos, kokios labiausiai patinka, ką knygų skaitymas reiškia kiekvienam, kokia jo reikšmė.

Birutė Paliulienė, Maironių biblioteka