Lioliuose – šventiškas pavasario laukimas

Šių metų vasario-kovo mėnesiai kaip niekad turtingi renginiais visoje Lietuvoje. Kultūros įstaigos, bendruomenės, mokyklos organizavo ir dar planuoja organizuoti daugybę įvairiausių veiklų Lietuvos šimtmečiui, kitoms svarbioms datoms, įvykiams paminėti. Lioliuose atkurtos nepriklausomos Lietuvos šimtmetis taip pat paminėtas įvairiais renginiais ir šventiškais susibūrimais miestelio bibliotekoje, mokykloje ir kultūros namuose.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą šių metų vasario 14 d. organizavo Liolių pagrindinė mokykla. Jo metu šventinei sukakčiai mokiniai skyrė pranešimus, eiles, meninius pasirodymus bei pakvietė į lietuvių kalbos, literatūros ir geografijos viktoriną „Lietuvai – 100“. Turiningame renginyje prisiminti istoriniai įvykiai, literatūrinio pasaulio asmenybės, pagilintos geografijos žinios, o viktorinoje, kurioje rungėsi mokinių, mokinių tėvelių, renginio svečių ir Liolių socialinės globos namų komandos, nugalėjo renginio svečių komanda – klebonas Remigijus Katilius, Liolių bibliotekos darbuotoja Asta Gedraitienė, poetas Viktoras Gulbinas, renginių organizatorius Romas Slunksnys, miškininkas Adolfas Kaubrė. Savo pasirodymais pradžiugino ir kitos komandos.

Minėjimo išvakarėse, vasario 12-ąją, miestelio bibliotekoje Liolių pagrindinės mokyklos 1–4 klasių mokinukai pirmą kartą surengė savo keramikos darbelių parodą, o vasario 13-ąją 3–4 klasių moksleiviai galėjo aplankyti čia parengtą parodą „Atkurtai Lietuvai – 100“ ir sudalyvauti viktorinoje „Šalis ta Lietuva vadinas“.

Kovo mėnuo taip pat prasidėjo įvairiais renginiais. Kovo 7 d. miestelio bibliotekoje vyko popietė „Lietuviais esame mes gimę“, skirta Lietuvos šimtmečiui, valstybės nepriklausomybės atkūrimo ir lietuvių kalbos dienoms paminėti. Popietės metu Liolių pagrindinės mokyklos penktokai trumpai buvo supažindinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos faktais, skaitė M. Mažvydo „Katekizmo“ ištraukas, atsakinėjo į įvairiausius klausimus, susijusius su mūsų šalies istorija, gimtąją kalba, išbandė Nepriklausomybės Akto pagrindu sukurtą kompiuterinį šriftą „signato“ ir pasirašė interneto svetainėje http:\\signato.lt. Iki kovo 11-osios minėtoje svetainėje „pasirašę“ ir pasidalinę šia žinia su draugais, tapo savotiškais šių laikų signatarais, o visi parašai specialiai užprogramuoto roboto-rankos pagalba dar bus užrašyti į vienetinę knygą.

Asta Gedraitienė, Liolių biblioteka