Kotrynos Mauragytės „Kelionė pro vasarą“

Kotryna Mauragytė

Birželio 14-ąją Jaunimo inovatyvioje erdvėje (JIE) pristatyta pirmoji Kelmės Jono Graičiūno gimnazistės Kotrynos Mauragytės fotografijų paroda „Kelionė pro vasarą“.

Kotryna pasakojo, kad fotografija susidomėjo būdama 9-erių, kai jai į rankas pateko fotoaparatas. Mergaitė ėmė fiksuoti įvairius kadrus, o labiausiai fotografijoje žavėjo tai, jog nufotografuota akimirka amžiams išlieka sustabdyta laike. Anot Kotrynos, bėgant metams susidomėjimas fotografija tik vystėsi: keitėsi fotoaparatai, daugėjo sumanymų ir išbandymų, atėjo suvokimas, ką svarbaus galima pasakyti žmonėms per nuotraukas, ir ką fotografija duoda pačiai Kotrynai, kaip asmenybei. Ji prisipažino, kad ypatingai mėgsta juodai baltas nuotraukas, „nes jomis galima perteikti emociją, o ir šis nespalvotas pasaulis objektyve yra neįprastas žmogaus akiai“. Jai taip pat labai svarbu, kad nuotraukas žmogus ne tik pamatytų, bet ir pajaustų, „jog galėtų jas interpretuoti pats: sukurti joms istorijas, apmąstyti mintį ir kas buvo norima pasakyti“. Kotryna norėtų, kad žmonės, žiūrintys jos fotografijas, tarsi pratęstų jų gyvavimą savo vaizduotėje.

Mergina prisipažino, kad labiausiai mėgsta fotografuoti gamtą, o draugų paakinta, papasakojo apie sėkmingą dalyvavimą įvairiuose fotografijos konkursuose. Įsimintiniausias iš jų – „ARTech 2016“, kuris kvietė Lietuvos moksleivius kūrybiškai atsakyti į klausimą „Su kuo man asocijuojasi inžinerija?“. Į šio didžiulio konkurso finalą patekusi kelmiškė Kotryna Mauragytė konkurso rengėjams sakė, kad „inžinerija kur kas įdomesnė, kai į ją įdėta meno, o įvairiausi varžtai ar visiškai minčių nekeliantys laidai, pasistengus gali tapti meno kūriniais“. 

Jaunoji parodos autorė taip pat dėkojo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos dizaino mokytojui Martynui Turevičiui už nuolatinį palaikymą ir paskatinimą. Kotryna tiki, kad ateityje su šiuo hobiu susies savo gyvenimą, nes jaučia, jog būtent fotografija ir kūryba yra tikrasis jos kelias, nes kūrimo procesas leidžia pabėgti nuo tikrovės ir pažvelgi į gyvenimą kitaip – fotografija tam labai tinkamas būdas.

Džiugu, kad jauni žmonės padeda vienas kitam, prisideda prie draugų svajonių išsipildymo – pirmąją Kotrynos fotografijų parodą surengti bibliotekos jaunimo inovatyvioje erdvėje paskatino jos klasės draugas Edvinas Janavičius, kurio kelionės po Prancūziją įspūdžius, užfiksuotus fotografijose, buvo galima pamatyti anksčiau.

Kotrynos Mauragytės fotografijų paroda „Kelionė pro vasarą“ veiks iki rugsėjo mėnesio.

Nijolė Kančauskienė, Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka