Kino festivaliui pasibaigus

Spalio 12–25 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje surengtas nekomercinio kino festivalis „Be spragėsių“. Festivalio programą sudarė 11 pasaulinio kino panoramoje ryškų pėdsaką palikusių ir pripažinimą pelniusių filmų iš Lietuvos, Izraelio, Prancūzijos, JAV, Vokietijos, Švedijos,  Norvegijos, Šveicarijos, skirtų įvairaus amžiaus žiūrovams. Ypač didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė ne viename tarptautiniame kino festivalyje laurus nuskynęs ir į „Oskaro“ statulėlę šiemet pretenduosiantis Arūno Matelio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, scenarijaus autorės ir režisierės Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“, prancūzų kūrėjų animacinis filmas „Moliūgėlio gyvenimas“.

Žiūrovų laukė ne tik įsimintini filmai, bet ir įkvepiantys susitikimai-diskusijos su festivalio svečiais. Teatro ir kino aktorius, režisierius, šiuo metu vaidmenis Vilniaus mažajame teatre ir vieninteliame profesionaliame Lietuvos improvizacijos teatre „Kitas kampas“ kuriantis Balys Latėnas po filmo „Floridos projektas“ kalbėjo apie aktorystę, improvizacijos meną, laisvę scenoje ir gyvenime. Savo kurtus trumpametražius filmus „Holivudas pasiūlė per mažai“, „Mėgėjai“, kurių herojai – žmonės, „sergantys“ kinu, pristatė jaunosios kartos kūrėjai Rimantas Oičenka ir Audrius Antanavičius.

Festivalį vainikavo istorija apie jauno žmogaus drąsą būti savimi pasakojantis filmas „Silvana“ ir susitikimas-diskusija su teatro aktoriumi, režisieriumi, muzikos atlikėju Vidu Bareikiu. Žinomas menininkas dalijosi mintimis apie tikėjimą savimi ir pasirinkimą gyventi taip, kaip nori pats, atsakė į susirinkusiųjų klausimus apie dalyvavimą projekte „Už saugią Lietuvą“, pramogų pasaulio užkulisius, gyvenimiškas patirtis, ateities planus ir daugelį kitų. Šiuo metu šimto koncertų turo baigiamajam koncertui Siemens arenoje besirengiantis atlikėjas kelmiškiams padovanojo keletą ryškiausių savo muzikinių kūrinių.

Nekomercinio kino festivalio pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, rėmėjas – Kelmės rajono savivaldybė.

Virginija Navikienė, Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka
Nuotraukos Rolando Kančausko