Kalendorių kolekcijos pristatymas Užvenčio bibliotekoje

Užvenčio bibliotekoje sausio 24 d. vyko Dalios Orlakienės senovinių kalendorių kolekcijos „Metų laikai“ pristatymas. Autorė papasakojo, iš kur atkeliavo įvairūs – maži ir dideli – kalendoriai, kas paskatino surengti šios kolekcijos pristatymą – parodą. Anksčiau bibliotekoje buvo surengtos skirtukų ir piešinių parodos.

Kalendorių kolekcionavimas prasidėjo nuo mažojo, iš Kalėdų senelio gauto, gamtos fotografo M. Čepulio nuotraukomis iliustruoto kalendoriuko, kuris suteikia ir žinių, ir džiaugsmo akiai, savyje slepia tam tikrą istoriją. Žavėjo tai, kad kalendoriukai – tarsi maži paveikslėliai. Kaip anksčiau, taip ir dabar, pirminiai kalendoriukų įsigijimo šaltiniai yra kioskai, knygynai, leidyklos, spaustuvės. Nemažai jų pavyksta nusipirkti parodose, dovanų parvežama iš Vilniuje vykstančios kasmetinės „Knygų mugės“. Kolekcininkė pasakojo, kad rinkimai į savivaldybių tarybas yra itin derlingas metas kalendoriukų kolekcijos papildymui.

Anot parodos autorės, seniausias kalendorius kolekcijoje yra 1984 metų. Tuo metu buvo leidžiama daug kišeninių kalendoriukų įvairiomis temomis. Kaip unikalius kalendorius kolekcijos autorė išskyrė dukros Godos studijų metais pagamintą kalendorių – dvylikakampį kubą ir medinį dailininkės Sigutės Ach kalendorių.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka