Kad saugiai keliautume Kelmės gatvėmis

Jau trečius metus iš eilės rugsėjo mėnesį Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka mažiesiems lankytojams organizuoja Saugaus eismo savaitę. Šias metais savaitės veiklos prasitęsė ir tapo gražia viso mėnesio akcija.

Prasidėjus naujiems mokslo metams į miesto gatves pasklinda vaikai. Insyvėjant eismui, svarbu pasiruošti kylantiems iššūkiams keliuose ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams. Prie akcijos kaip visuomet su entuziazmu prisijungė bibliotekos globėja, Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus komisarė inspektorė, knygos „Kelių eismo taisyklės vaikams“ autorė, mūsų kraštietė Aistė Dijokaitė. Atostogaudama gimtajame mieste bibliotekos globėja jauniesiems bibliotekos lankytojams atvežė dovanų: liemenių, atšvaitų, knygų skirtukų bei kitų suvenyrų su saugaus eismo atributika. Džiugu, kad į akcijos renginius įsijungė ir mokyklos: „Kražantės“ progimnazijos trečiokai (mok. D. Krumplienė), Pakražančio gimnazijos pirmokai bei antrokai (mok. R. Vaitkevičienė, S. Kalnikienė).

Akcijos metu jaunieji bibliotekos lankytojai sprendė įvairaus amžiaus vaikams skirtus testus saugaus eismo tema, dalyvavo piešinių konkurse „Kelmės gatvėmis keliauju saugiai“, spalvino su eismo saugumu susijusius piešinukus, dėliojo dėliones, taip pat dalyvavo filmo „Policijos bičiulio Amsio patarimai“ peržiūroje. Renginių metu vaikai buvo supažindinti su svarbiausiomis saugaus eismo taisyklėmis, raginti visada kelyje elgtis atsakingai ir dėmesingai. Juk svarbiausia, kad vaikai suprastų, jog saugumas gatvėje priklauso ir nuo jų pačių elgesio.

Bibliotekoje taip pat veikė informacinių leidinių paroda ,,Kelių eismo taisyklės vaikams“, kurios eksponatus vartydami, visi norintys galėjo rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Saugumas gatvėje ir kelyje – svarbi tema ne tik Lietuvoje, bet mūsų rajone, todėl prisidėti prie žinių saugaus eismo tema suteikimo yra visų pareiga. Gal priminti paprasti, bet kartais gyvybiškai svarbūs dalykai, tokie, kaip tinkamai pereiti gatvę be šviesoforo ar jam esant, kaip teisingai vestis dviratį per perėją ir panašūs, padės vaikams saugiai pasiekti mokyklą ir namus, išvengti nesusipratimų bei nelaimių keliuose, o akcijos organizatorių padovanoti atšvaitai būti matomais tamsiuoju paros metu.

Danguolė Garnienė, Kelmės biblioteka