Jaunųjų pagryžuviškių diena Kelmėje

Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ikimokyklinio-pradinio ugdymo skyriaus 1–4 klasių mokinai, kartu su mokytojomis Rita Guobiene ir Rasa Šimkiene bei mokytojos padėjėja Albina Katiniene ir Pagryžuvio bibliotekos darbuotoja Vilma Dichavičiene, šių metų balandžio 11 d. pakvietė Pagryžuvio mokyklinukus apsilankyti Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje ir Šiaulių APGV Kelmės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Žemaitės viešojoje bibliotekoje jauniesiems pagryžuviškiams buvo organizuoti kūrybiniai ir edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mokiniai išbandė interaktyviąsias edukacines grindis, piešimą spalvotu smėliu, dalyvavo robotukų-tarakonų bei robotų-knygnešių lenktynėse. Svečiai taip pat apsilankė jaunimo inovatyvioje erdvėje (JIE). Čia jie piešė 3D pieštukais, žaidė stalo futbolą, išbandė savo jėgas interaktyviame judesio žaidime, dalyvavo roboto drono pristatyme. Pamatytos ir išbandytos inovatyvios priemonės, pasakojimas apie jų paskirtį ir panaudojimą, bendravimas bei kūryba užsiėmimų metu vaikams kėlė ir nuostabą, ir smalsumą, ir džiaugsmą.

Po užsiėmimų bibliotekoje, pakilios nuotaikos, pagryžuviškiai nuvyko į Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos būstinę, kur juos pasitiko Kelmės priešgaisrinės tarnybos inspektorius Ramūnas Lukoševičius ir pamainos vadas Robertas Dimskis. Čia mokiniai išgirdo daug su ugnimi susijusių dalykų: kaip reikia elgtis gaisro metu, ką daryti, kad nekiltų gaisras. Jaunieji gaisrinės lankytojai patys galėjo išvysti, kaip atrodo ugniagesių gelbėtojų darbo patalpos, poilsio kambariai bei garažas ir ten stovinčios didžiulės gaisrininkų mašinos. Vaikams buvo leista ir patiems įlipti į gaisrinės automobilį, atidžiai apžiūrėti visą jame esančią įrangą. 

Laisvą minutę išvykos dalyviai apžiūrėjo ir dailininko Andriaus Seselsko karpinį, puošiantį didžiuosius Kelmės kultūros centro langus. Iš V. Dichavičienės išgirdo, kad šis karpinys yra skirtas Kovo 11-ąjai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir pasakoja apie šeimą, meilę, vaikystę, laimę, džiaugsmą ir svajones.

Bibliotekininkė Vilma Dichavičienė
Mokytoja Rita Guobienė