Jaunoji rašytoja bibliotekoje pristatė pirmąją savo knygą

Birželio 20 d. Užvenčio bibliotekoje vyko Aleksandros Raščiūtės knygos „Katė plėšikė“ pristatymas.

Aleksandra Raščiūtė – vienuolikos metų mokinė, pradedančioji vaikų rašytoja iš Šiaulių Juventos progimnazijos.
Mokinė knygos pristatymo metu papasakojo apie knygos atsiradimą. Viskas prasidėjo nuo to, kai atostogaudama Užventyje pas senelius, Aleksandra atėjo į Užvenčio biblioteką skaityti knygų. Ji ilgai rinkosi knygas ir niekaip negalėjo rasti sau tinkamos. Tačiau, bibliotekininkei pasiūlius skaityti knygas apie kates, jaunąją rašytoją taip sudomino, kad po kurio laiko bibliotekoje nebuvo jokios knygos apie kates, kurios Aleksandra nebūtų perskaičiusi. Įvairiausios istorijos apie šiuos gyvūnus įkvėpė mergaitę ir gana greitai, per vasaros atostogas, Aleksandra parašė pirmąją savo knygą apie murkiančius augintinius.

Jaunoji rašytoja pristatė, kokia istorija knygoje „Katė plėšikė“ pasakojama. Tai knyga apie mergaitę Elę, kuri turėjo katę vardu Kiciukė ir jų nuotykius. Tai slaptas kačių gyvenimas, naktimis veikianti vagiančių kačių tarnyba, mergaitės Elės virtimas kate, įvykdytos misijos bei įveikti sunkumai, norint Elei grąžinti žmogaus pavidalą. O kodėl apie kates? „Katės – tai mano gyvenimo dalis. Jos labai mielos ir dailios. Pati turiu namie dvi kates: Vorą ir Blusą, kurios kasdien stebina savo išdaigomis“, teigė Aleksandra.

Tuo tarpu Aleksandros mama papasakojo apie jaunąją rašytoją bei pirmosios knygos leidybą, vaikų skatinimą kurti bei palaikymą įvairiose veiklose. Aleksandra publikai taip pat atskleidė, kad jos tolimesni planai yra išleisti „Katės plėšikės“ antrą, o gal ir trečią dalį bei, žinoma, bandyti tapti garsia rašytoja.

Susitikti su knygos autore atskubėjo gausus būrys bibliotekos skaitytojų, mokytojų, literatė Eugenija Čičinskienė, Užvenčio Maltiečių VDC mokiniai. Išklausę knygos pristatymo, pasitikrino klausymosi įgūdžius: sprendė kryžiažodį – posakį iš knygos. Atrodo, dalyviams susitikimas paliko itin šiltą prisiminimą, kurį sukūrė betarpiškas jaunosios rašytojos ir jos mamos bendravimas.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka