Įteikta 45-oji Žemaitės literatūrinė premija

Birželio 7 dieną Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje buvo įteikta 45-oji Žemaitės literatūrinė premija. Nuo 1966-ųjų metų teikiama viena seniausių literatūrinių premijų Lietuvoje atiteko jaunam rašytojui Mindaugui Jonui Urbonui už novelių rinkinį „Dvasių urna“.

M. J. Urbono novelių veikėjai – ir kaimo, ir mažų miestelių gyventojai, kurių paveikslus autorius piešia spalvinga menine kalba, juos sušildydamas asmenine patirtimi. Už knygą „Dvasių urna“ rašytojas jau yra laimėjęs Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos „Pirmosios knygos“ konkursą ir pelnęs Augustino Griciaus literatūrinę premiją.

45-osios Žemaitės premijos laureatą M. J. Urboną pasveikinęs ir vardinę juostą užrišęs Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis pasidžiaugė, kad premija atiteko jaunam žmogui, sugebančiam taip vaizdingai ir įtaigiai rašyti.

Renginio metu Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas skaitė ištraukas iš Žemaitės laiškų Povilui Višinskiui ir ištraukas iš jaunojo laureato kūrybos. Skambėjo Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytojos Aušros Vilimaitės-Karyznienės ir jos mokinės Rugilės Baltrušaitytės kanklėmis atliekami kūriniai. Gražių žodžių, sveikinimų ir palinkėjimų M. J. Urbonas sulaukė iš Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės ir rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės, Rietavo savivaldybės Tverų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Rimos Mikalauskaitės. 45-osios premijos laureatą pasveikino ir keletą įdomių faktų iš Žemaitės premijos įteikimo istorijos priminė žurnalistas Bronislavas Klimašauskas. Sveikinimo žodį tarė Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas.

Tęsdamas gražią tradiciją, prieš premijos įteikimo ceremoniją rašytojas M. J. Urbonas apsilankė Povilo Višinskio memorialiniame muziejuje Ušnėnuose (Užvenčio sen., Kelmės raj.), padėjo gėlių prie paminklinio akmens Žemaitei.

Virginija Navikienė, Žemaitės viešoji biblioteka
Nuotraukos Rolando Kančausko