Įteikta 23-ioji Reginos Biržinytės literatūrinė premija

Gegužės 16 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje buvo įteikta 23-oji Reginos Biržinytės literatūrinė premija. Komisijos literatūrinėms premijoms skirti, leidžiamiems literatūros kūriniams vertinti ir jų eiliškumui nustatyti nutarimu R. Biržinytės 2019-ųjų metų literatūrine premija įvertinta Eugenijos Čičinskienės kūryba.

E. Čičinskienė ilgus metus dirbo medicinos seserimi Užvenčio ligoninėje, vėliau reorganizuotoje į Užvenčio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę. Paskatinta plungiškės kraštotyrininkės Eleonoros Ravickienės, daugelį metų rašė į laikraštį „Gimtinė“ apie lietuvių tradicijas, žmones, gimtojo krašto aktualijas. 2007 metais yra išleidusi eilėraščių ir miniatiūrų knygelę „Amžinybės tvinksnis“. 2018 metais išleido knygą „Ir akmenys fantazuoja“, į kurią sudėti eilėraščiai, miniatiūros, keletas novelių ir dainų. Už šią knygą E. Čičinskienei buvo įteikta 23-oji R. Biržinytės literatūrinė premija.

Premijos laureatei E. Čičinskienei vardinę juostą užrišo Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Pasveikinęs šiųmetinę laureatę, rajono vadovas ragino kuriančius Kelmės krašto žmones nebijoti išeiti į viešumą, skelbti savo kūrybą ir taip išlaikyti šios gražios tradicijos tęstinumą. E. Čičinskienę sveikino Užvenčio bendruomenės atstovės, bibliotekininkės, šią knygą padėję išleisti šaukėniškiai Zosė ir Antanas Ambrozai bei Aldona Bacevičienė, Tytuvėnų kūrybos klubo „Austėja“ vadovė Justina Viržintienė, literatė Jadvyga Šimkienė, buvę bendradarbiai, artimieji, LR Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė.

Po literatūrinės premijos įteikimo šventės vyko Tradicinis poezijos pavasarėlis. Jame savo kūrybą skaitė Kelmės rajono literatai, svečiai iš Šiaulių miesto ir rajono.

Virginija Navikienė, Žemaitės viešoji biblioteka
Nuotraukos Vilmos Dichavičienės