Įteikta 22-oji R. Biržinytės literatūrinė premija

Gegužės 17 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje įvyko R. Biržinytės literatūrinės premijos įteikimo šventė ir Tradicinis poezijos pavasarėlis.

Šventę pradėjusi bibliotekos direktorė Rita Grišienė apžvelgė svarbiausius poetės, aktyvios kultūros veikėjos, ilgametės bibliotekos darbuotojos Reginos Biržinytės gyvenimo ir kūrybos faktus, pasidžiaugė, kad rajone saugomas gražus R. Biržinytės atminimas, kad šiemet, jau 22-ąjį kartą, surengta jos vardo literatūrinės premijos įteikimo šventė ir tradiciniu tapęs poezijos pavasarėlis, kurio pradininkė ir buvo R. Biržinytė. R. Grišienė paskelbė, kad šiemet Komisijos literatūrinėms premijoms skirti, leidžiamiems literatūros kūriniams vertinti ir jų eiliškumui nustatyti nutarimu R. Biržinytės literatūrinės premijos 2018-ųjų metų literatūrine premija įvertinta buvusios parlamentarės, gydytojos, visuomenininkės šviesaus atminimo Almos Monkauskaitės knyga „Mano kadencija“, kurioje autorė pasakoja apie savo kaip Seimo narės veiklą 2013–2016 metais, pateikta daug su krašto įvykiais susijusios informacijos.

Laureato regalijas A. Monkauskaitės artimiesiems – Arvydui ir Irenai Monkauskams – įteikęs rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis sakė, kad šiųmetinė premija paskirta garbingam žmogui. Knygos autorė, tik sausio pradžioje pristačiusi savo kūrinį, deja, nebepasidžiaugs jo įvertinimu.

Po keleto jautrių laureato regalijas priėmusių artimųjų žodžių kalbėjo rašytoja, rajoninio laikraščio „Bičiulis“ redaktorė Ona Jautakė, kurios įvertinimas ir padrąsinimas padėjo A. Monkauskaitei apsispręsti išleisti knygą „Mano kadencija“. Prisiminimais pasidalijo ir prie šios knygos daug prisidėjusios Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Emilija Kvietkuvienė bei Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė, kalbėjo Kelmės mažojo teatro vadovas Algimantas Armonas, žodį tarė Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė. 

Po literatūrinės premijos įteikimo šventės vyko Tradicinis poezijos pavasarėlis. Jame savo kūrybą skaitė svečiai iš Kauno, Šiaulių miesto bei rajono ir Kelmės rajono literatai. 
Reportažą žiūrėkite čia:

Virginija Navikienė, Žemaitės viešoji biblioteka
Nuotraukos Rolando Kančausko