Informacijos valandėlė „Į knygučių šalį...“

Kovo 16 dieną Vaiguvos bibliotekoje apsilankė Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos 2-3 klasių mokiniai, lydimi mokytojos Romos Ramanauskienės.
Bibliotekos darbuotoja Rita Rimeikienė supažindino vaikus su biblioteka, papasakojo apie joje saugomas knygas, jų rūšis.

Mokiniai sužinojo, kad pirmoji biblioteka buvo įkurta prieš daugiau kaip 5000 metų, o viena seniausių bibliotekų Lietuvoje – Vilniaus universiteto biblioteka, įsteigta 1570 metais. Taip pat sužinojo, ant kokių medžiagų buvo rašomos pirmosios knygos. Vaikai išgirdo, kad jiems žinomi rašytojai Martynas Vainilaitis, Kazys Boruta yra dirbę bibliotekininkais.

Mokiniai domėjosi dokumentais, kaupiamais ir saugomais bibliotekoje: žodynais, žinynais, enciklopedijomis, vartė laikraščius, žurnalus, kalendorius, bukletus... R. Rimeikienė papasakojo apie jų paskirtį, parodė, kaip jais naudotis. Mokiniams buvo įdomu palyginti mažiausią ir didžiausią knygas, vieno kūrinio knygeles ir rinkinius, pamatyti seniausią knygą, saugomą bibliotekoje – Kristijono Donelaičio „Metai“, išleistą 1956 metais, apžiūrėti jos iliustracijas.

Mokiniai išsakė savo mintis apie biblioteką, ko čia ateinama, ką bibliotekoje galima veikti. Susitikimo pabaigoje visi piešė piešinius skrebinimo technika.

Rita Rimeikienė, Vaiguvos biblioteka
Nuotraukos Romos Ramanauskienės