Ebru menas prisijaukintas Užvenčio bibliotekoje

Kovo 15 d. Užvenčio bibliotekoje lankėsi Liolių socialinės globos namų vyr. socialinis darbuotojas Silvijus Kaminskas ir užimtumo specialistė Sandra Sabaliauskaitė-Butkienė. Susitikimo metu buvo pristatytos Gintauto Liaudanskio darbų bei projekto „Sociokultūrinių paslaugų plėtra Liolių socialinės globos namuose“ metu sukurtų piešinių „Ebru – tapyba ant vandens“ parodos. Vyko ir edukacinis tapybos ant vandens užsiėmimas.

Užimtumo specialistė S. Sabaliauskaitė–Butkienė supažindino su tapybos ant vandens atsiradimo istorija, papasakojo apie medžiagas ir jų paruošimo būdą. Ebru – „debesuotas popierius“ – dažų liejimo ant vandens paviršiaus technika. Pasak darbuotojos, vandens menas kildinamas iš Senovės Kinijos, kur jis buvo laikomas slaptu žynių mokslu. Lietuvoje tapyba ant vandens atsirado prieš 10 metų. Manoma, kad ji padeda išlieti emocijas, ugdyti pasitikėjimą savimi, lavinti dėmesį ir atskleisti kūrybiškumą. Ebru pasižymi terapiniu poveikiu – atsipalaiduoti padeda lengva jo atlikimo technika. Į negilų ir platų indą pripilama jūros dumbliais ir augalų mišiniu sutirštinto vandens. Tada dažai atsargiai ištaškomi teptukais, po to metaliniais šiaudeliais formuojami norimi raštai. Sukūrus piešinį, ant jo dedamas vaši popieriaus lapas, prie kurio ir prilimpa dažai.

Užsiėmimo metu kiekvienas galėjo išbandyti ebru techniką ir susikurti unikalų paveikslą. Lankytojai džiaugėsi, kad tapybai ant vandens nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų, sukurti piešinį pavyko lengvai ir iš pirmo karto, o kiekviename jų nugulė neįprasti ornamentai ir figūros. Šis susitikimas bibliotekos lankytojams suteikė galimybę atrasti naują tapybos techniką, praplėsti akiratį bei pasigėrėti eksponuojamais kūriniais.

Daina Gružauskaitė, Užvenčio biblioteka