Duok leteną – aš tavo draugas

Šių metų spalio 4–10 dienomis, minint Pasaulinę gyvūnijos dieną, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka drauge su Kelmės lopšeliu-darželiu „Ąžuoliukas“ vykdė akciją „Duok leteną – aš tavo draugas“.
 
Akcijos metu mažesnieji bei vyresnieji bibliotekos lankytojai buvo kviečiami paaukoti būtiniausių priemonių bei maisto beglobiams gyvūnams. Akcijos dalyviai likimo nuskriaustiems ir žmogiškosios šilumos pristigusiems gyvūnams ne tik su didžiuliu susirūpinimu rinko maistą, bet ir nupiešė savo mylimiausius gyvūnus. Piešinių paroda „Mano mylimiausias gyvūnas“ šiuo metu eksponuojama bibliotekos vaikų erdvėje. Čia taip pat galima susipažinti ir su didžiule knygų paroda „Knygų herojai – gyvūnai“. Dažną šios parodos lankytoją stebino didelė gausa įdomių ir spalvingų knygų apie įvairiausius gyvūnus, o patys mažiausieji tikino, kad labai mėgsta tokias knygutes vartyti ir klausytis ten aprašytų istorijų.
 
Savaitę vykusios akcijos metu speciali aukų dėžė bibliotekoje buvo užpildyta šunims ir katėms skirtais konservais, sausu maistu, kitais skanėstais, kurie buvo nuvežti į gyvūnų globos įstaigą „Šiaulių letenėlė“. Gyvūnų globos įstaigoje akcijos organizatorius su dovanomis pasitiko ne tik darbuotojai, bet ir dešimtys šių dovanų laukiančiųjų akių. Liūdnos „Šiaulių letenėlės“ globotinių akys bylojo apie nusivylimą tais, kuriuos kažkada laikė geriausiais savo draugais, tačiau nepanorusiais tokiais likti. Pastaruoju metu neįtikėtinai daug gyvūnų netenka namų, jais tiesiog atsikratoma. Žmonės į gatves išmeta ne tik mišrūnus, bet veislinius šunis, kates, o patekusiųjų į prieglaudas tokių nelaimėlių gyvenimas nėra paprastas ir lengvas. Ir darbuotojai kasdien susiduria su nesibaigiančiais rūpesčiais – nesiliaujančiais pagalbos prašymais, lankymusi pas veterinarijos gydytojus ir kt.
 
Akcijos organizatoriai ir gyvūnų globos įstaiga „Šiaulių letenėlė“ nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie iniciatyvos padėti beglobiams gyvūnams ir kviečia neapleisti savo keturkojų draugų.
 
Danguolė Garnienė, Kelmės biblioteka