Diskusija apie maisto saugos aspektus Lietuvoje ir Europoje

Gegužės 20 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas-diskusija „Saugus maistas – Lietuvos ir ES rūpestis“. Renginio partnerė – Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, vykdanti komunikacijos kampaniją „ES drauge saugiau“. Susitikime-diskusijoje dalyvavo Kelmės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Anželika Tamošaitienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega ir žurnalistas, publicistas, maisto ekspertas Andrius Užkalnis.

Renginį pradėjęs M. Vaščega pristatė „ES drauge saugiau“ komunikacijos kampaniją, kurios tikslas – plačiau informuoti visuomenę apie tai, kaip ES saugo savo piliečius nuo globalių grėsmių ir kitų pavojų. Šios kampanijos dėmesio centre – žmonės, kurie europiniu lygmeniu padeda įveikti iššūkius sveikatos, aplinkos, nusikalstamumo, terorizmo, migracijos ar ekonomikos srityse. Jų gyvenimo istorijos parodo, kad Europa – tai ne vien administracinis vienetas ar įstatymų leidėjas, bet ir veiksmingas saugumo užtikrinimo garantas. M. Vaščega trumpai apžvelgė svarbiausius ES įgyvendinamos saugaus maisto politikos aspektus, kalbėjo apie turėsiančius išnykti dvigubus maisto kokybės standartus, kad naujųjų Bendrijos šalių gyventojams nebūtų tiekiami prastesnės sudėties produktai nei vakariečiams.

A. Tamošaitienė supažindino su valstybiniu mastu veikiančia maisto kontrolės sistema, papasakojo apie Europos maisto saugos tarnybos veiklą, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontrolės objektus ir valstybinę maisto kontrolę, maisto produktų ženklinimą, vartotojų teises, informavo apie supaprastintus reikalavimus smulkiesiems gamintojams ir prekybininkams. Jau beveik tris dešimtmečius apie restoranus rašantis A. Užkalnis pasidalijo savo įžvalgomis apie gerokai išaugusį maisto kultūros lygį Lietuvos narystės ES laikotarpiu, pokyčius viešojo maitinimo sektoriuje, diskutavo su renginio dalyviais apie greitąjį maistą, pasikeitusius lietuvių mitybos įpročius, išaugusią maisto produktų įvairovę ir kt.

Susitikimo-diskusijos dalyviai dovanų gavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje iniciatyva išleistą knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“. Šios knygos herojai – įvairių profesijų ir organizacijų atstovai, dirbantys savo kasdienį darbą dėl to, kad mums visiems būtų saugiau tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje.

Virginija Navikienė, Žemaitės viešoji biblioteka