Didysis knygų pristatymo konkursas Šiauliuose

Jau 24-ąjį kartą Šiaulių Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje skambėjo muzika, skardus vaikų juokas, skaitomi tekstai ir garsūs plojimai – į 2019 metų Didžiojo knygų pristatymo konkurso finalą susirinko 1–12 klasių moksleiviai iš Kelmės, Plungės, Telšių, Pakruojo, Akmenės, Joniškio, Mažeikų rajonų bei Šiaulių miesto. Šiais metais konkurse varžėsi ir Panevėžio apskrities, Visagino moksleiviai.
 
Konkursu siekiama populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams, skatinti moksleivių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti, atsirinkti knygas; didinti susidomėjimą knygomis ir skaitymu. Konkurso apimtys kasmet plečiasi, daugėja jaunimo, norinčio kūrybingai pristatyti mėgstamas knygas savo draugams bei bendraamžiams.
 
Konkurso atrankiniai turai buvo organizuojami iš anksto numatytose viešosiose bibliotekose. Atrankinių turų nugalėtojai (po tris iš kiekvienos bibliotekos: 1 dalyvis (ar dalyvių grupė) iš 1–4 klasių, 1 – iš 5–8 klasių ir 1 – iš 9–12 klasių) buvo deleguojami į baigiamąjį turą, kuris vyko lapkričio 14 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.
 
1–4 klasių grupėje, geriausiai pasirodžiusios knygų pristatymo atrankiniame ture, kuris vyko Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje, Kelmę atstovavo Pakražančio gimnazijos moksleivės Augustė Samuilytė, Viltė Ralytė, Miglė Ūselytė. Mergaitėms pasiruošti padėjo Pakražančio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų vadovė Danutė Anankaitė. Jos pristatė D. Šukio knygą „Skaniausiais vaikas“. 5–8 klasių grupėje originaliausiai pasirodė ir į Šiaulius vyko „Kražantės“ progimnazijos septintokės: Vakarė Petkevičiūtė, Dangė Leščinskytė, Agnė Vasiliauskaitė, Karolina Iždonaitė, Amira Lindaitė. Merginos pristatė A. Cicėnaitės knygą „Niujorko respublika“, o pasiruošti konkursui joms padėjo klasės auklėtoja Asta Stulpinienė.

Pirmųjų vietų laimėtojų laukė vertingi prizai, o vakaro pabaigoje visi buvo kviečiami paskanauti specialiai Didžiajam knygų pristatymo konkursui kepto torto. Per pertraukas tarp skirtingų amžiaus kategorijų pasirodymų moksleiviai dalyvavo ekskursijose įvairiose bibliotekos erdvėse, smagiose edukacijose.
 
Didžiojo knygų pristatymo konkurso globėja – roko grupė „Colours of Bubbles“. Konkurso organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
 
Danguolė Garnienė, Kelmės Žemaitės biblioteka