Bibliotekoje lankėsi projekto „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“ dalyviai

penki pojuciai fotoRugsėjo 25 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje prasidėjo pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“ bibliotekos vykdomo projekto „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“ veiklos, vykusios visą savaitę. Projektas „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“ orientuotas į protinę negalią turinčius jaunuolius, kurie gyvena ir mokosi specialiose ugdymo ir globos institucijose Lietuvoje, Latvijoje ir Kroatijoje.

Veiklos vyko ir Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Projekte dalyvavo 18 (13–18 metų amžiaus) specialiųjų poreikių dėl protinės negalios turinčių jaunuolių. Jų pasaulio pažinimas, suvokimas ir sąveika yra ribojama jų negalios, tačiau projekto komandos manymu, jie gali pajausti ir patirti naujų išgyvenimų, keliauti, susipažinti ir pabendrauti su kitos tautybės, panašios negalios jaunuoliais. Jaunimo mainai suteikia puikią galimybę lavinti bendravimo gebėjimus bei pojūčius.

Bibliotekos vaikų erdvėje svečiai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Metų laikai“, kurio metu piešė spalvotu smėliu. Spalvoto smėlio pagalba buvo sukurti originalūs paveikslai ir, kaip paaiškėjo, tam nebuvo būtina gerai mokėti piešti. Linksmai nusiteikę užsiėmimo dalyviai leidosi į kūrybinę improvizaciją. Tai buvo puiki susikaupimo, meditacijos, dėmesio koncentravimo ir geros nuotaikos kupina edukacija. Neįgalių ir mažiau galimybių turinčių jaunuolių socialinė įtrauktis projekte skatinama lavinant penkis pojūčius: klausą, regą, skonį, lytėjimą ir uoslę. Smagaus juoko ir džiaugsmo sukėlė „gyvos“ interaktyvios grindys. Tai puiki priemonė lavinti motoriką, tobulinti įvairias žinias, ugdyti emocinį intelektą. Svečiai galėjo ne tik žaisti interaktyvius žaidimus, bet ir atlikti įvairias užduotis bei bendrauti, susipažinti su JIE erdvės veiklomis.

Danguolė Garnienė, Žemaitės viešoji biblioteka