Biblioteka atvėrė duris vasarai

Jau ketvirtus metus bibliotekos, mokyklos, muziejai bei kitos įstaigos buvo kviečiamos vasarą atverti duris ir suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. Šios iniciatyvos sumanytojai kasmet pakviečia vaikų užimtumu suinteresuotas įstaigas rengti atostogaujantiems moksleiviams įvairius žaidimus, kūrybiškumo užsiėmimus, bendrauti, pažinti, patirti įvairių nuotykių. 

Projektą „Atverk duris vasarai“ organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ galėjo prisidėti ir užsiregistruoti bendrojo ugdymo mokyklos, daugiafunkciai centrai, dienos centrai, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, bendruomenės ir kitos įstaigos, turinčios galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai. Svarbiausiai, kad registruojama erdvė turėjo būti nemokama ir saugi.

Šiais metais prie iniciatyvos prisijungė ir Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka. Projekto „Atverk duris vasarai“ dalyviams buvo rengiami kūrybiniai-edukaciniai bei ankstyvosios robotikos užsiėmimai, vasaros skaitymai. Vaikai galėjo dalyvauti stalo futbolo ar ledo turnyruose, žaisti su „X-box“ konsole, kurti 3D pieštukais. Smagiai nuteikdavo „gyvos“ interaktyvios grindys bei visuomet veikiantis viešasis internetas.

Danguolė Garnienė, Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka