„Auksinių protų“ turnyras Kelmėje

„Auksinį protą“ sukūrė susivieniję viktorinų pasaulyje gerai žinomi žmonės: Arūnas Valinskas, išgarsėjęs savo TV žaidimais „Taip ir ne“, „Šeši nuliai – milijonas“, Andrius Tapinas, mėginęs pokerio klube „Du karaliai“ kurti žaidimą „Intelekto arena“, kur greta įprastinės viktorinos buvo siūloma ir loterijos bilietų ir Audrius Puklevičius, Pasaulio viktorinos čempionato 2011 m. Lietuvos čempionas.

Startavęs LRT eteryje intelektualusis „Auksinis protas“ iš karto sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo, todėl nuo 2014 m. buvo nuspręsta kavinėse ir baruose organizuoti gyvus komandų turnyrus, o nuo 2015 m. rudens sezono barų „Auksinis protas“ susijungė su ES nemokamų viktorinų iniciatyva „Europrotai“, taip pasiekdamas ir mažus miestelius. Kadangi Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka organizavo „Europrotų“ turnyrą, todėl nutarė vykdyti ir „Auksinių protų“ žaidimą.

Gyvo žaidimo formatas skiriasi nuo televizinio „Auksinio proto“ varianto – yra 4 įprasti turai po 11 klausimų ir blico turas, kuriame 20 klausimų, bet pateikiami 4 atsakymo variantai. Žaidžiant sudėtinga tiesiog žinoti atsakymus – dažniausiai reikia juos išmąstyti. Tam padeda ir klausimų tekstai su daug užuominų, ir įvairios iš anksto skelbiamos sąsajos tarp kelių klausimų.

2018-ųjų žiemos–pavasario turnyras prasidėjo sausio 26-ąją, o baigėsi gegužės 1-ąją. „Auksinių protų“ turnyre Kelmėje dalyvavo 6 komandos, kurios yra šių žaidimų senbuvės. Turnyro metu lyderio vietas tarpusavyje dalindavosi 3 komandos: „Kolegos“, „JGG-2“ („Jauni, gražūs, genialūs“) bei „Elvyrava“.

Gegužės 1-ąją turnyras finišavo, o jo nugalėtoja tapo komanda „Kolegos“, kurią sudaro dvi mokytojos, du vadybininkai ir trys individualia veikla užsiimantys kūrėjai. Komandos kapitonė Rosita Marcinkienė – kelmiškė geografijos mokytoja,   besidominti sportu, kinu, muzika ir animaciniais filmais. Dalia ir Darius Barauskai – užventiškiai: Dalia – Kolainių daugiafunkcio centro veiklos organizatorė – skaito knygas, domisi biologija, Darius, vadybininkas – aistringas žvejys, domisi sportu, knygomis, maistu ir istorija. Valdas Milaševičius yra šiaulietis. Jo pomėgiai: knygos, kelionės ir kalnų slidinėjimas. Daiva Vabolienė  yra taip pat šiaulietė, aktyvi Lietuvos radijo klausytoja ir visų laidų žinovė, meno mylėtoja. Aivaras Norbutas – nuo vaikystės medžio „graužikas“, kuris be savo darbo, nelabai ką mato. Pomėgiai, kai nedirba: šunys, kelionės, nardymą dabar pakeitė skraidymas dronu. Sigita Pileckytė -Norbutienė – auksaspalvių retriverių, lygiaplaukių retriverių ir kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veisėja. Ji pirmoji į Lietuvą atvežė ir pradėjo veisti lygiaplaukius retriverius. Domisi fotografija, daug fotografuoja, bet didesnė dalis nuotraukų taip ir nepasiekia kitų žiūrėtojų... Mėgsta savarankiškas keliones į kitas šalis, jas tobulai ir iki smulkmenų suplanuoja. Vaiguviškių Norbutų šeima yra „etatiniai“„Auksinio proto“ ir „Kas ir kada“ sofos lygos žaidėjai. 

Antrąją vietą užėmė „JGG-2“, kurią sudarė Kelmės J. Graičiūno gimnazijos mokiniai bei mokytojai, o trečioji vieta atiteko „Elvyravai“, kurios pagrindą sudarė Kelmės rajono Elvyravos pagrindinės mokyklos mokytojai.

Išvardijus komandas nugalėtojas, negalima nepaminėti ir likusių komandų, kurios taip pat puikiai žaidė: „Samariečiai“ (kapitonas Saulius Mockus), „Jamam“ (kapitonė Lina Urbelytė) bei „DO-SNI kompanija“ (kapitonas Donatas Zavackas).

Nijolė Kančauskienė, Žemaitės viešoji biblioteka