Aktyvus spalis Liolių bibliotekoje

Spalio 10 dieną Liolių bibliotekoje vyko „Literatūrinis protų mūšis“, jame dalyvavo trys 7–8 klasių mokinių komandos iš Liolių pagrindinės mokyklos. Komandos sugalvojo pavadinimus: „Natriniai“, „Poetės“ ir „Galvočiai“. Klausimų ir užduočių buvo įvairiausių: apie rašytojus, kūrybą, reikėjo atspėti knygų herojus, atlikėjų, rašytojų pavardes, knygų pavadinimus. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausiai taškų surinko „Galvočiai“. Šis literatūrinis protų mūšis buvo puiki paskata paaugliams apsilankyti bibliotekoje, pasidomėti knygomis, rašytojais ir išsirinkti sau patikusią knygą skaitymui.

Spalio 22 dieną Liolių bibliotekoje viešėjo Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos darbuotojos. Jos pravedė kūrybinių improvizacijų edukaciją „Lėlės ir knygos“. Viešnios atsivežė knygų ir lėlių iš literatūrinių personažų parodos „Atėję iš knygų“. Šioje parodoje apsigyvenę net penkiasdešimt knygų herojų: Raudonkepuraitė, Batuotas katinas, Bremeno muzikantai, Smurfas, Vomblis, Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, Puokis ir kiti gerai žinomi, visame pasaulyje garsių knygų veikėjai. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos papasakojo vaikams apie šių personažų atsiradimą knygose, apie jų literatūrinį „gyvenimą“, skaitė ir kartu su vaikais vaidino. Vaikai žaidė su patikusiais personažais ir pabaigoje visi kartu su renginio vedėja Gražuole surengė fotosesiją. Renginyje dalyvavo Liolių pagrindinės mokyklos 1–3 klasių mokiniai su mokytojomis. Ši edukacija organizuota įgyvendinant Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos projektą „Kūrybinės improvizacijų edukacijos vaikams“, kurio pagrindinė rėmėja yra Lietuvos kultūros taryba.

Spalio mėnuo baigėsi akcija vyresniesiems bibliotekos lankytojams bei skaitmeninio raštingumo mokymais. Spalio 21–24 dienomis Liolių biblioteka prisijungė prie akcijos „Senjorų dienos internete“, kurią organizavo „Prisijungusi Lietuva“. Senjorai stebėjo transliacijas, sprendė testus. Šiomis dienomis bibliotekoje vyko ir kompiuterinio raštingumo mokymai „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, kuriais ugdyti gebėjimai tinkamai ir efektyviai išnaudoti šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes.

Asta Gedraitienė, Liolių biblioteka