Aktyvus pavasaris Šaukėnų bibliotekoje

Kol dar pavasarinė saulė nepakvietė ilgiau užsibūti kieme, visą balandžio mėnesį Šaukėnų miestelio bibliotekoje vyko parodos, įvairios edukacijos ir viktorinos moksleiviams.

Mėnesio pradžioje bibliotekoje pradėta eksponuoti kelmiškės, studentės Gvidonės Miklovaitės fotoistorija ,,Tavo rankose“. Tai jaunos fotografės užfiksuoti momentai, atspindintys mažus dalykus, kuriuose slypi dideli darbai. ,,Žmogus net nesusimąsto, kiek per gyvenimą jo rankos pakelia sunkumų, džiaugsmo akimirkų, patiria sunkaus darbo, palaiko artimą“ – teigia fotografijų autorė.

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, Velykų laukimas pradėtas edukacija ,,Velykų žmogutis“. Dvi savaites vaikai prižiūrėjo, augino savo pagamintus ,,žmogučius“, kurie buvo skirti velykinio stalo papuošimui. Vėliau, balandžio 10-osios popietę, pradinukai rinkosi į viktoriną ,,Pavasaris sugrįžo“. Vaikams reikėjo atpažinti pirmąsias pražydusias gėles, parskridusius paukščius, minti mįsles, dėlioti sakinius, susijusius su pavasariu. Pavasario pranašų žinove tapo Modesta Mėlytė. O prieš pat Velykas, po pamokų, daugelis pradinukų dalyvavo užsiėmimuose su smėliu, kurių metu kiaušiniai virto dailiais margučiais.

Nacionalinei bibliotekų savaitei buvo skirta viktorina ,,Kelionė po knygų pasaulį“. Mažesniesiems dalyviams sekėsi lengviau, o vyresniesiems atsakymų teko paieškoti ir internete. Šauniausiai pasirodė brolis ir sesė – Augustė ir Žygimantas Šimkai.

Šios edukacijos, viktorinos atnaujino senas ir suteikė naujų žinių, potyrių. Biblioteka mokiniams – ne tik žinių šaltinis, bet ir geras emocijas bei potyrius teikianti susibūrimo erdvė.

Reda Jagminienė, Šaukėnų biblioteka