Užvenčio bibliotekoje – gimnazistės autorinė darbų paroda

Užvenčio bibliotekoje – gimnazistės autorinė darbų paroda

2023 03 07

Užvenčio bibliotekoje pristatyta Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazistės Kamilės Samuilytės autorinė darbų paroda „Elysian art“.

Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys jaunosios autorės giminaičių, draugų. Kamilę domina daugybę veiklų bei dalykų. Ji mėgsta ne tik piešti ir sėdėti valandų valandas prie vieno darbo, kuris reikalauja labai daug kruopštumo ir laiko, bet ir dainuoti, šokti, groti pianinu, fotografuoti bei dalyvauti įvairiose olimpiadose, konkursuose, kur dažniausiai užima prizines vietas. Kamilė yra ir jaunoji policijos remėja. 2021 m. Japonijos menų ir kultūros projekte ,,WABI-SABI: tobulumas netobulume 4“ ji pelnė laureatės vardą, o 2022 m. – Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ,,Metų menininkės“ apdovanojimą. Pirmuosius Kamilės kūrybinius darbus galima pamatyti virtualioje parodoje „Savitas menas“, kurią sukūrė Užvenčio bibliotekininkė.

Pristatydama parodą, Kamilė papasakojo, iš kur semiasi kūrybinių idėjų. Pasak autorės, piešimui potraukį atrado prieš 4–5 metus, kai dailės mokytojos paskatinta pradėjo dalyvauti konkursuose bei olimpiadose. Atrasdama laisvo laiko, savo mintis perkelia į piešinius, kurdama tai, kas patinka ir įtraukia. Pagrindinis piešimo įrankis – geliniai rašikliai. Pirmoji Kamilės darbų paroda buvo surengta gimnazijoje, antroji – Užvenčio bibliotekoje, nes nuo mažens yra bibliotekos lankytoja ir skaitytoja. Parodos autorė teigia, jog pavadinimas „Elysian art“ (kūrybiškas, įkvepiantis) puikiai apibūdina ją kaip asmenybę. „Labai tikiuosi, kad daugeliui Jums mano darbai įkvėps ar bent pastūmės siekti tai, ko trokštate. Savo darbus keliu ir į socialinius tinklus, kur sulaukiu daug gražių komplimentų“, – kalbėjo Kamilė.

Autorė parodos pristatymo metu, papasakojo ne tik apie save ir savo kūrybą, bet ir noriai atsakinėjo į įvairius draugų klausimus, o susitikimo pabaigoje viešnia padovanojo kiekvienam po savo nupieštą piešinį su autografu.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka