Tarpbibliotekinis abonementas

Tarpbibliotekinis abonementas

2023 02 17

2022 metų pabaigoje startavo atnaujinta Tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslauga – tai skaitytojui reikiamos knygos, kurios nėra bibliotekoje, parsiuntimas iš kitos Lietuvos bibliotekos. Ši paslauga nėra nauja, tačiau anksčiau ji buvo mokama, skaitytojas turėdavo padengti knygos persiuntimo išlaidas. Dabar ši paslauga skaitytojams teikiama visiškai nemokamai. Norint gauti knygą, kurios nėra mūsų bibliotekoje, užklausą pateikite bibliotekininkui:
  • atvykus į biblioteką (Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė)
  • e. paštu inf@kelmeszemaitesvb.lt nurodžius pageidaujamą knygą ir skaitytojo pažymėjimo numerį;
  • telefonu +370 427 61 034 (suaugusiųjų abonementas), +370 427 522 32 (vaikų abonementas);

Pateikus užsakymą, knyga dažniausiai parsiunčiama per 2–3 darbo dienas. Knyga išduodama pagal skolinančios bibliotekos nustatytas taisykles, dažniausiai – 1 mėnesiui. Panaudos terminą galima pratęsti, išskyrus tuomet, kai leidinys yra paklausus ar rezervuotas. Leidinys turi būti grąžintas į tą biblioteką, iš kurios buvo atsiimtas.

Knygą galima parsiųsti ne tik į pagrindinę, Kelmėje esančią biblioteką, bet ir į bet kurį padalinį (kaimo, miestelio biblioteką). Norint parsiųsti knygą į bibliotekos padalinį, kreipkitės į bibliotekininką nurodytais kontaktais.

Reti, vertingi, vieninteliai egzemplioriai per TBA neskolinami. Gali būti papildomų, skolinančios bibliotekos nustatytų sąlygų.