„Pasivaikščiojimas kartu su Žemaite“

„Pasivaikščiojimas kartu su Žemaite“

2021 09 06

Rugsėjo 3 d. Šedbaruose įvyko renginys „Pasivaikščiojimas kartu su Žemaite“, skirtas rašytojos 100-osioms mirties metinėms paminėti. Jį organizavo  Šedbarų biblioteka su partneriais: Tytuvėnų kūrybiniu klubu „Austėja“ bei Šedbarų pradinės mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomene, pasitelkti ir bibliotekos skaitytojai.

Renginio metu pranešimą apie Žemaitę paruošė ir perskaitė Tytuvėnų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Sadauskienė. Visus išjudino žemaitiški pasirokavimai su poetėmis iš Plungės, literatų klubo „Vingiorykštė“ narėmis Adele Daukantaite ir Daiva Rudelyte.

Šedbarų DC mokiniai Gintaras Račkus ir Daiva Lentinaitė skaitė Žemaitės pasakaitę „Paukštelis kalba su kiškeliu“ (paruošė mokytoja Jolanta Urbelienė),  muzikos mokytoja Rita Paltarokienė kanklėmis atliko muzikinį kūrinėlį-dainelę „Nedoras oželis“, o  Pagryžuvio bibiliotekos bibliotekininkė Vilma Dichavičienė perskaitė pasaką „Mikė kvailutis“.

Savo eilėmis apie Žemaitę dalijosi poetė, Kelmės literatų klubo „Be rėmų“ vadovė Dalia Griškevičienė ir  Šedbarų literatės Julija Butkienė, Liucija Kelpšienė bei bibliotekininkė Dalia Galbuogienė; L. Kelpšienė taip pat atliko Žemaitės užrašytą dainą „Du balandžiai“.

Tačiau tuo pasivaikščiojimai su Žemaite dar nesibaigė – bibliotekos skaitytoja Angelė Radkovičienė, mokytoja Jolanta Urbelienė, Tytuvėnų apylinkų seniūnas Valdas Ivanauskas ir bibliotekininkė  Dalia Galbuogienė nuotaikingai  atliko improvizuotus Žemaitės populiariosios komedijos  „Trys mylimos“ skaitymus, o ištrauką „Skarelė“ iš A. Ruseckaitės romano „Žemaitės paslaptis“ perskaitė Tytuvėnų kūrybinio klubo „Austėja“ vadovė Justina Viržintienė.

Netikėtai prisijungusi poetė iš Šilalės Reda Vaitkevičienė taip pat pasidalino savo kūryba apie rudenį.

Renginio metu veikė paroda „Šimtas skarelių Žemaitei“. Skareles  parodai surinko Tytuvėnų caritas, klubas „Austėja“ bei bibliotekininkės Dalios Galbuogienės šeima, o renginiui baigiantis  dalyviai buvo apdovanoti skarelėmis su Žemaitės portretu, norintys galėjo namo parsivežti patikusią skarelę iš parodos.

Susirinkusius sveikino Šedbarų DC direktorius Ramūnas Sadauskas, Kelmės Žemaitės VB vyriausioji metodininkė Nijolė Kančauskienė.

  Dalia Galbuogienė, Šedbarų biblioteka