Naujienos

„Kai ateina garbanotas ruduo...“

2021 10 25

Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje veikia šaukėniškės Reginos Abromavičienės kūrybos darbų paroda „Garbanotas ruduo“. Ji dar veiks iki lapkričio mėnesio.

Dvidešimt šešis metus Šaukėnuose gyvenanti Regina Abromavičienė pirmąsias puokštes iš sausų gėlių pradėjo kurti daugiau nei prieš dvidešimt metų. Viskas prasidėjo nuo vienos rastos įdomios šakelės. Taip netikėtai pradėta iš sausų šakelių, smilgų, samanų, kerpių ir kitokių miškų bei laukų keistenybių kurti sausas puokštes bei paveikslus. Pirmoji džiaugėsi, skatino dukra Sigita, kuri taip pat mėgsta kurti įvairiausius rankdarbius. Kūrybai bei grožiui neabejinga visa šeima: vyras Antanas paruošia medinius pagrindus puokštėms, sūnus Andrius, dar būdamas moksleiviu, labai mėgo drožinėti iš medžio, nors praėjo nemažai metų, bet namų sodyboje dar puikuojasi keletas medžio skulptūrų. Neseniai bibliotekos vaikų erdvėje buvo eksponuojama ir Reginos mamos Eugenijos Razminienės piešinių paroda bei įrašytas vaizdo pokalbis, kuriame senjorė dalijosi prisiminimais apie savo vaikystę bei skaitė savo kurtus eilėraščius.
 
Regina miškuose randa įvairiausių, keisčiausių, netikėčiausių šakų bei šakelių. Jei pritrūksta reikiamos šakelės tuomet „gelbėja“ kieme augantis garbanotasis lazdynas. Vakare, po dienos darbų, ilsėdamasi įsivaizduoja, kokia šakelė apsipils žiedais, kur labiau tiks samanėlė, o kur – paprasta pievų žolelė... Tad ryte lieka tik įgyvendinti.

Regina labai mėgsta ir gėles. Išpuoselėtoje, jaukioje sodyboje puikuojasi nuostabūs gėlynai, kuriuose didžiausias pasididžiavimas ir džiaugsmas – lelijų, rožių, vienadienių kolekcija... Vien lelijų šaukėniškė priskaičiuoja virš penkiasdešimt rūšių...

„Man viskas gražu: paprastas lauko akmuo, debesėlis, net visai senas apsamanojęs kelmas...“ – su užsidegimu pasakoja Regina. „O kiek teko išvaikščioti miškų ir pievų, nesvarbu koks metų laikas, ir koks oras... Ne vieną kartą teko namo grįžti kiaurai permerkusiai. Smagu matyti pasikeitusią gamtą, pastebėti kas kitaip, kas įdomiau, kas netikėta“.

Regina nuo vaikystės daug laiko skyrė knygai ir yra dažna bibliotekos lankytoja, šiuo metu džiaugiasi dar vienu nauju atrastu pomėgiu – fotografavimu.

Naujausia Reginos Abromavičienės paroda išsiskiria kruopštumu, atidumu, išbaigtumu, nauju požiūriu į savo pomėgį. Gamtoje rasti patys netikėčiausi augalai puikiai įsilieja į jos kurtas kompozicijas. Kūryba suteikia daug džiaugsmo ir gerų emocijų, o sukurto puokštės skleidžia šviesą ir meilę, nuteikia gražioms ir šviesioms mintims.
 
Danguolė Garnienė,
Žemaitės viešoji biblioteka