Biblioteka – tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“

Biblioteka – tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“

2023 02 13

Šiandieniniame pasaulyje, modernėjančiame kiekvieną dieną, knyga yra labai svarbi augančio vaiko gyvenime. Prognozės, kad kompiuteris mūsų gyvenime visiškai išstums knygas prasidėjo jau prieš dvidešimtmetį. Tačiau remiantis moksliniais duomenimis ir gyventojų nuomonės apklausomis, skirtingų priemonių supriešinimas ir paieškos, kas laimės arba kas geriau, yra netikslingi, nes vienos iš kažkurių priemonių atsisakymas būtų didelis praradimas ugdant visapusiškas asmenybes.

Tradicinis knygų skaitymas įgauna naujų formų – jis daug aktyvesnis, judresnis, įvairesnis, dažnu atveju ir vaizdinis, ypač mažesniajai skaitytojų grupei. Tą antrus metus įrodė tarptautinio projekto „Kartu paskaitykim knygelę“ dalyviai – šalies bei užsienio lietuvių ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai bei pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai.

Sausio 16–23 dienomis buvo įgyvendinamas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų tarptautinis projektas „Kartu paskaitykim knygelę“. Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Rašytojos kūriniai – „Laimė yra lapė“, „Drambliai ėjo į svečius“ – keliauja po pasaulį ne tik lietuvių, bet ir keliomis pasaulio kalbomis: anglų, kinų, ukrainiečių ir kt. Projekto dalyviai turėjo galimybę pasirinkti norimą autorės knygą ir, atsižvelgdami į ugdytinių amžių, gebėjimus, organizuoti įvairias veiklas, susijusias su perskaitytų knygų istorijomis.

Šiais metais projekte iš viso dalyvavo 1306 mokytojai. Įvairiomis savo vykdomomis veiklomis mokytojai dalinosi uždaroje grupėje, Facebook platformoje, kurioje buvo pateikta daugiau nei 600 gerosios patirties įrašų. Visą projekto eigą stebėjo ir su projekto dalyviais nuoširdžiai bendravo rašytoja E. Daciūtė.

Sausio 10–28 ir vasario 2–8 dienomis Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje lankėsi Kelmės lopšelių-darželių „Kūlverstukas” ir „Ąžuoliukas“ vaikai, „Kražantės“ progimnazijos pradinukai bei Tytuvėnų gimnazijos pradinių klasių moksleiviai. Vaikai susipažino su biblioteka, jos naudojimosi taisyklėmis, knygų įvairove, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, kūrybinėse dirbtuvėse. Mažiesiems buvo pristatyta knygų autorės vaikams E. Daciūtės kūryba, jie nuotaikingai stebėjo ir aptarė animacinius filmukus, sukurtus pagal autorės eilėraščius „Kažkur“ bei „Sapnas“, kuriuos animavo bibliotekos darbuotojų kūrybinė grupė.

Vasario 1 dieną bibliotekos vaikų erdvėje organizuota Kelmės darželių-lopšelių priešmokyklinio amžiaus vaikams projekto „Kartu paskaitykim knygelę“ užbaigimo šventė. Vaikai prisiminė E. Daciūtės kūrybą bei virtualiai išklausė rašytojos palinkėjimus Kelmės bibliotekos mažiesiems skaitytojams. Daug emocijų ir juoko sukėlė šventėje apsilankę mįslingi nykštukai (Kelmės kultūros centro režisierės S. Zakarienė ir R. Šiaučiūnaitė), kuriuos vaikai greit pavadino Kažkuriukais.

Projektas baigėsi, tačiau rašytoja savo skaitytojus ir toliau kviečia į virtualius susitikimus, o dešimt laimingųjų projekto dalyvių sulauks autorės knygų.

Projektą organizavo bei koordinavo Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio specialioji pedagogė ir logopedė Gilija Gajauskienė. Vienas iš projekto partnerių – Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka.

Danguolė Garnienė,
Žemaitės viešoji biblioteka