Valgyk, melskis, mylėk. Vienos moters dvasiniai ir žemiški ieškojimai

Valgyk, melskis, mylėk. Vienos moters dvasiniai ir žemiški ieškojimai

2021 10 12

Rašytoja Elizabeth Gilbert į savo autobiografinę knygą „Valgyk, melskis, mylėk. Vienos moters dvasiniai ir žemiški ieškojimai“ sudėjo visą širdį. Tai dienoraštis, kuris lydi autorę per jos kelionę po tris nuostabias pasaulio šalis, o tuo pačiu ir pasakojimas apie sudėtingas savęs paieškas.

„Valgyk, melskis, mylėk. Vienos moters dvasiniai ir žemiški ieškojimai“ – visame pasaulyje itin populiari knyga, o jos sėkmės paslapties toli ieškoti nereikia. Tai – atvirumas. Trisdešimties metų Elizabeth Gilbert gyvena iš pažiūros tobulą gyvenimą. Ji turi puikų darbą ir karjeros perspektyvas, vyrą, namus, tačiau pripažįsta, kad visa tai svarbu tik dėl visuomenės primestų normų, o iš tiesų tokio gyvenimo Elizabeth nenori.

Tai slidi riba, kurią pasiekti teko daugeliui, tačiau ne visi išdrįsta kardinaliai pakeisti savo gyvenimą. Elizbeth Gilbert nėrė į avantiūrą ir knygoje „Valgyk, melskis, mylėk“ aprašė, kaip jai sekėsi ieškoti savęs.

Autorę suviliojo trys nuostabios šalys: Indija, Italija ir Indonezija. Ji nusprendė pagyventi kiekvienoje. Būtent šias šalis savianalizei rašytoja pasirinko todėl, kad jos prasideda raide I, kas angliškai reiškia „aš“. Visos trys šalys padovanojo skirtingas patirtis. Italijoje Elizabeth Gilbert studijavo malonumų meną ir mėgavosi puikiu oru bei maistu. Indijoje autorė gyveno nuošaliame vienuolyne ir meditavo bei bandė į savo gyvenimą įsileisti religiją. Indonezijoje ji derino dvasinius mokymus ir rado meilę.

Elizabeth Gilbert stilius pasižymi geru humoru, todėl knygą bus paprasta ir lengva skaityti. Ji sudomins ne tik tuos, kurie nori geriau pažinti save ir ieško įkvėpimo, bet ir skaitytojus, norinčius daugiau sužinoti apie kitas kultūras, religijas, meditaciją ar jogą. Autobiografija „Valgyk, melskis, mylėk“ primena mėgavimosi gyvenimu svarbą.

Šie memuarai net 57 savaites išsilaikė „The New York Times“ bestselerių sąrašuose, o ekranizacija, kurioje pagrindinę veikėją įkūnijo žavioji Julia Roberts, populiarumu nenusileido knygai ir sulaukė puikių atsiliepimų bei kritikų apžvalgų.