Knygos

Tik vienas žingsnis

2021 09 10

Pulicerio premijos laureatės Anne Tyler romanas „Tik vienas žingsnis“ pasakoja apie antrąsias galimybes ir visus skirtingus žmones vienijantį artimo ryšio ilgesį. Knyga pateko į ilgąjį 2020-ųjų metų „Booker“ prizo sąrašą.

Mika Mortimeris yra kitoks. Taip, jis turi merginą, nors jam neapsiverčia liežuvis suaugusio žmogaus vadinti mergina. Turi būrį seserų, kurios laiko Miką keistu, tačiau myli. Visgi, Mika yra gana vienišas, o jo gyvenimas ribotas.

Jis – įpročių vergas. Baltimorės daugiabučio prižiūrėtojas ir savarankiškai dirbantis informacinių technologijų ekspertas keliasi kas dieną tuo pačiu metu. Sportuoja ir važiuoja pas klientus. Jo keistenybės artimiesiems netrukdo, o pats Mika yra patenkintas stabiliu, nors ir nuobodžiu gyvenimu. O atrodo galėtų žengti vos vieną žingsnį...

Tačiau vieną dieną jo nusistovėjusi kasdienybė susvyruoja. Mikos draugė pasako, kad jai teks išsikelti iš namų, o prie durų pasirodo paauglys tvirtinantis besąs jo sūnus. Tai staigmena, kuriai vyras tikrai nepasirengęs.

Tokia įvykių grandinė priverčia pagrindinį romano „Tik vienas žingsnis“ veikėją vėl peržvelgti savo gyvenimą: buvusius santykius, būsimus santykius ir būdus, kuriais jis gali pakeisti savo kasdienybę į gerąją pusę.

Anne Tyler romanuose svarbu ne siužetas, o charakteriai, tarpusavio santykiai ir gyvenimiškos detalės. Autorė pateikia taiklių įžvalgų apie šiuolaikinių žmonių kasdieninį gyvenimą, problemas ir kiekvieno iš mūsų unikalumą.

Anne Tyler (g. 1941 m.) – populiari JAV autorė, literatūros kritikė. Ji sukūrė apie dvidešimt populiarių romanų. Kelios knygos buvo ekranizuotos. Rašytojos karjerą Anne Tyler pradėjo nuo apsakymų žanro ir kūrinius publikavo universiteto laikraštyje. Autorė apdovanota Pulicerio premija. Jos romanai kelis kartus pateko į prestižinės „Man Booker“ premijos ilgąjį sąrašą. Tarp jų ir „Tik vienas žingsnis“.

Kokybiškas, taiklus, jautrus – toks yra šis romanas, tad kviečiame jį įsigyti internetu. Daugiau įvairaus žanro knygų galite nusipirkti pigiau, nes jums tereikia pasinaudoti gerų kainų pasiūlymais, kuriuos skelbiame akcijų ir išpardavimų dienomis. Pirkti online patogu, nes leidinio apimtį ir turinį galite įvertinti peržvelgę santrauką su trumpu aprašymu, puslapių skaičiumi ištraukomis ir kita informacija. Domėkitės apžvalgomis ir atsiliepimais ir tikrai išsirinksite gerų skaitinių.