Šokoladas

Šokoladas

2022 03 08

Nesenstantis pasakojimas apie mažo puritoniško miestelio pabudimą ir iš naujo atrastą gyvenimo džiaugsmą. Kiekvienas knygos „Šokoladas“ puslapis tiesiog varva tirpstančiu šokoladu ir skleidžia šiltą, jaukų kakavos kvapą visiems šokoholikams, frankofilams, į minkštus fotelius nugrimzdusiems gurmanams, kulinarinių knygų skaitytojams ir tiesiog aistringiems žmonėms.

Per šimtus metų mažame Lanskenės miestelyje Prancūzijoje niekas nesikeitė. Gyvenimas tekėjo įprasta, ramia ir pamaldžia vaga. Tačiau naujoji atvykėlė Viana Rošė su savo dukra Anuka čia atidaro rafinuotą ir kvapnią šokoladinę. Su kiekviena saldainių dėžute Viana savo pirkėjams dovanoja ir nepaprastą supratingumą bei šilumą, ji atpažįsta jų apmaudą, nusivylimus, rūpesčius ir geba juos gydyti. Galbūt ji ragana?

Malonumai, laimė, meilė ir jautrumas užvaldo visus ir pamažu atveria širdis. O kaip jaučiasi pati Viana? Kaip ir kodėl ji apskritai atsirado šiame miestelyje?

Vienintelis miestelio kunigas vengia Vianos parduotuvėlės, nes būtent dėl jos jo parapijiečiai apleido bažnyčią ir vis dažniau pasiduoda saldžiausioms pagundoms. Ypač didelį pavojų kunigas įžvelgia atėjus Gavėniai, kai prasideda pasninko ir susilaikymo metas. Aistroms kaistant ir konfliktui įsibėgėjant visas miestelis pasidalija į skirtingas barikadų puses. Ar gali bažnyčios rimtumas laimėti prieš šokoladinio triufelio teikiamą nuodėmingą malonumą?

„Šokoladas“ – tai pasakojimas apie motinišką meilę, apie bėgimą nuo pasaulio ir nuo savęs, apie vietos, tikslo ir laimės paieškas.

Romanas „Šokoladas“ yra trečioji Joanne Harris knyga, kurią ji rašė dirbdama prancūzų kalbos ir literatūros mokytoja bei dėstytoja. Romanas sulaukė didelio populiarumo, pagal jį buvo sukurtas filmas, kuriame vaidino Juliette Binoche ir Johnny Depp. Du vėlesni rašytojos romanai „Penki ketvirčiai apelsino“ ir „Gervuogių vynas“ yra „Šokolado“ tęsiniai.

Joanne Harris (g. 1964 m.) – anglų rašytoja. Studijavo šiuolaikines ir viduramžių kalbas Šv. Kotrynos kolegijoje Kembridže. 15 metų dėstė prancūzų kalbą Lidso berniukų mokykloje ir dėstė prancūzų literatūrą Šefildo universitete. Rašytojos knygos išleistos daugiau nei 40 pasaulio šalių, jos laimėjo nemažai tiek Didžiosios Britanijos, tiek tarptautinių apdovanojimų.

Vaikystėje J. Harris seneliai turėjo saldainių parduotuvę, tad ji augo apsupta saldumynų. Rašytoja ir dabar iš gerbėjų gauna kalnus šokolado, tačiau tikina, kad daugiausia jo suvalgo jos duktė.