Knygos

Samarietis

2021 08 24

Britų autorius Mason Cross – įtemptų ir intriguojančių siužetų meistras. Jei skaitėte jo pirmąją knygą „Žudymo sezonas“, pradėjusią seriją apie paslaptingąjį Karterį Bleiką, tai tikrai laukėte naujų dalių! „Samarietis“ – antroji knyga, kurioje Bleikas įsitrauks į dar įnirtingesnes žudiko paieškas.

Karteris Bleikas – žmogus, kurio niekas nepažįsta. Jo vardas ir tapatybė – netikri. Jo praeitis – paslaptis. Vienintelis tikras faktas – Bleikas moka ieškoti tų, kurie nenori būti surasti. Sugrąžinęs turtingam tėvui dukrą, Bleikas svarsto, ką veikti toliau. Grįžti į vietą, kurią vadina namais, ar imtis naujos užduoties? Jo dėmesį patraukia TV naujienų pranešimas apie Los Andžele nužudytą moterį bei kitus rastus palaikus. Žudymo būdas Bleikui primena žmogų, kuris jis pažinojo, kai tarnavo elitiniame kovos būryje.

Žudiką, pramintą Samariečiu, medžioja detektyvės Džesiko Alen komanda. Šis maniakas pravardę gavo dėl to, kad kaip tikras samarietis sustoja padėti kelyje. Deja, po to gyvų vairuotojų niekas nebematė.

Karteris pasisiūlo tyrėjams į pagalbą, tačiau šie į jį žiūri atsargiai. Vyras per daug žino apie žudiką, per daug gerai nuspėja veiksmus ir pats į jį per daug panašus. Tuo tarpu Bleikas pradeda lenktynes su savęs vertu priešininku. Tam, kad jį nugalėtų, gali tekti atskleisti kruopščiai saugomą savo praeitį.

Rašytojas Mason Cross kuria intelektualius veikėjus ir siužetą, kuris nuolat įtemptas ir visiškai nenuspėjamas. „Samarietis“ – perliukas visiems trilerių gerbėjams!

Mason Cross (1979) – populiarus trilerių rašytojas. Pirmoji serijos knyga apie netradicinį tyrėją Karterį Bleiką pasirodė 2014-tais metais. Šiuo metu autorius apie šį personažą jau yra sukūręs penkis trilerius. Prieš pradėdamas rašyti knygas jis Stirlingo universitete studijavo anglų kalbą bei dirbo įvairius darbus: nuo picų pristatymo kurjerio iki renginių koordinatoriaus. Taip pat jis kūrė trumpus kriminalinius apsakymus, kuriuos spausdino žurnaluose.

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis