Knygos

Rozmarinas

2021 03 10

Kristijonas Kaikaris debiutavo trileriu „Nėra vietos dviem“. Puikūs skaitytojų atsiliepimai paskatino rašyti toliau ir antroji autoriaus knyga „Rozmarinas“ stebina ne mažiau įtemptu, intriguojančiu ir šiandien ypač aktualiu siužetu. Istorija pasakoja apie mirtį sėjančią pandemiją ir vienos grupelės veikėjų pastangas išgyventi ekstremaliomis sąlygomis bei išsaugoti žmogiškumą.

Trumpas aprašymas teigia, kad knyga yra įkvėpta COVID-19 pandemijos, tačiau iš tiesų Kristijonas Kaikaris idėją nešiojosi daugiau nei dvidešimt metų, o apsakymą, iš kurio ir gimė distopinis romanas „Rozmarinas“, parašė dar studijų metais. Tiesa, 2020-tais metais už lango įsisiautėjęs virusas paskatino prisiminti seną istoriją ir ją išplėtoti iki romano. Šiandien siužetas skamba itin įtikinamai, tačiau, tikėkimės, niekada neišsipildys.

Knygos „Rozmarinas“ pasaulyje siaučia pandemija, negailestingai šienaujanti žmonių gyvybes. Išgyvena tik kas dešimtas – maža dalis izoliuotų asmenų, besiburiančių į grupes. Viena tokių bendruomenių slepiasi uždaroje, atsargomis aprūpintoje teritorijoje, kurioje bent sąlyginai jaučiasi saugūs. Tačiau pasaulis už tvoros vis dar egzistuoja. Tiesa, toli gražu ne toks, koks buvo iki pandemijos. Pasaulis šiapus tvoros taip pat kupinas intrigų, noro valdyti, mylėti, draugauti, turėti daugiau.

Skaitytojų laukia istorija, kuri neleis nė minutėlei atsikvėpti. Autorius meistriškai išlaiko greitą tempą, pina veikėjų tarpusavio santykius, kuria įvairialypius charakterius ir viską pagardina geru humoru.

Kristijonas Kaikaris (g. 1972 m.) – rašytojas su turtinga biografija. Jis turi mediko diplomą, buvo IT ir aviacijos įmonių vadovu ir komentavo „Formulės-1“ transliacijas. Kristijonas Kaikaris yra aktyvus keliautojas, aplankęs egzotiškiausius pasaulio kampelius. Taip pat jis dar ir ekstremalaus sporto gerbėjas. Žinios, pomėgiai ir patirtis padeda rašytojui kurti istorijas, kurios lengvai įtraukia ir iki galo išlaiko dėmesį. Debiutinė knyga „Nėra vietos dviems“ jau tapo bestseleriu.