Ronja plėšiko duktė

Ronja plėšiko duktė

2022 08 02

Astrid Lindgren yra viena žymiausių vaikiškų knygų rašytojų pasaulyje. Jos kūriniai išversti į beveik šimtą kalbų. Autorės sukurtus personažus myli tiek vaikai, tiek suaugusieji. Su žymiąja Ronja iš knygos „Ronja plėšiko duktė“ gali konkuruoti nebent tik Pepė Ilgakojinė.

„Ronja plėšiko duktė“ – nuostabi pasaka apie draugystę. Ji šiek tiek primena vaikišką Romeo ir Džiuljetos versiją.

Ronja yra plėšikų vado Matiso duktė. Mergaitė auga plėšikų pilyje ir neturi nė vieno bendraamžio draugo. Klastingi nykštukai ir mažiukai miško striukumbukai yra jos nuolatiniai palydovai. Ronja tarsi laukinukė auga miškuose, o jos tėvas tikisi, kad ji vieną dieną ims vadovauti plėšikų gaujai.

Netikėtai kitapus tarpeklio apsigyvena nauja plėšikų gauja. Žinoma, jie ima konkuruoti tarpusavyje. Tačiau Ronjai tai mažai rūpi. Ją kur kas labiau domina priešiškos galvažudžių gaujos sūnus – mergaitė bendraamžis Birkas. Vaikai netrunka susidraugauti, kad ir kaip tai nepatinka jų tėvams. Maištaujantys bičiuliai net pabėga iš namų, taip priversdami susirūpinusias plėšikų gaujas susivienyti.

„Ronja plėšiko duktė“ – graži knyga apie vaikystę gamtoje, apie jaudinančią draugystę ir stiprų teisingumo jausmą. Tai pasaka, kurioje gėris privalo nugalėti blogį. Šilta istorija kviečia jaunuosius skaitytojus pasinerti į nuotykį. Astrid Lindgren knygos nenuvilia!

Švedų rašytoja Astrid Lindgren (pilnas vardas Astrid Anna Emilia Lindgren) gimė 1907-tais metais. Autorė sulaukė 92 metų. Po mirties Švedijos vyriausybė įsteigė jos vardo premiją skiriamą vaikų ir jaunimo literatūros kūrėjams. Taip pat autorė pagerbta ir kitais ypatingais būdais: rašytojos atvaizdą galime pamatyti ant švediškų kronų banknoto, o Astrid vardu pavadintas švedų palydovas.

Pati autorė pelnė ne vieną premiją, tarp jų gavo ir prestižinį, tarptautinį Hanso Kristiano Anderseno medalį.

Astrid Lindgren parašė apie trisdešimt knygų įvairaus amžiaus vaikams. Jos knygos išverstos į beveik šimtą kalbų. 2017-tais metais rašytoja užėmė ketvirtą vietą labiausiai verčiamų vaikų autorių sąraše. Iš viso parduota apie šimtas septyniasdešimt milijonų kopijų jos knygų. Rašytoja pasauliui padovanojo tokius legendinius personažus, kaip Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, Emilis iš Lionebergos, broliai Liūtaširdžiai. Daugelis jos istorijų buvo ekranizuotos po kelis kartus, sukurti animaciniai filmai, spektakliai, žaidimai.