Knygos

Riebalų dieta. Lieknėk be alkio

2020 06 30

Ar norite numesti svorio? Valgykite riebiau! Skamba neįtikėtinai, bet šis patarimas girdimas vis dažniau ir dažniau. Knygoje „Riebalų dieta: lieknėk be alkio: mitybos programa, receptai ir veiksmingi patarimai, kaip lieknėti be pastangų“ autorius Mark Hyman dalijasi savo įžvalgomis apie žmonių mitybos įpročius, aptaria gajus mitus apie maistą bei siūlo 21 dienos riebalų dietos planą.

Daugybę metų gydytojai ir dietologai kala į mūsų galvas, kad reikia atsisakyti riebaus maisto, valgyti liesiau ir taip saugoti savo svorį, kraujagysles bei širdį. Tačiau mokslininkai pastebi, kad šie patarimai neveikia. Atvirkščiai – riebalų dieta gali pasaugoti mus nuo įvairių ligų, tokių kaip vėžys, Alzheimerio liga ar diabetas. Kur gi slypi paslaptis?

Mark Hyman knygoje „Riebalų dieta: lieknėk be alkio“ dalinasi novatoriška mitybos teorija ir praktiniais patarimais. Pirmoje knygos dalyje autorius pasakoja amerikiečių istoriją. Skaitytojai sužinos, kodėl šios šalies žmonės taip sparčiai storėja ir kaip galiausiai buvo reabilituoti riebalai.

Antroje dalyje išsamiai aprašoma riebalų teorija. Autorius atsako į klausimus kuo skiriasi mononesotieji riebalai, sotieji riebalai ir transriebalai bei kaip jie veikia organizmą. Taip pat sužinosite, ar iš tiesų cholesterolis yra širdies ligų sukėlėjas. Dėstydamas teoriją rašytojas neigia populiarius mitus apie įvairiausius maisto produktus, kuriuos esame demonizavę bei vengiame.

Trečioje knygos dalyje autorius pateikia dvidešimt vienos dienos dietos planą. Mark Hyman teigia, kad po šios dietos pasijusite lengvesni, energingesni, pagerės odos būsena, paaštrės protas bei nuotaika.

Mark Hyman – Jungtinių Amerikos valstijų gydytojas ir „The New York Times“ bestselerių autorius. Karjerą jis pradėjo dirbdamas šeimos gydytoju nedideliame miestelyje, vėliau dirbo skubios pagalbos mediku. Taip pat M. Hyman vadovauja medicinos centrui „The UltraWellness Center“, rašo straipsnius leidiniui „The Huffington Post“, o savo interneto svetainėje dalinasi aktualia informacija apie žmonių sveikatą bei gerovę. Mark Hyman yra Bilo ir Hillary Clinton patarėjas sveikatos klausimais. Autorius išleido aštuonias knygas apie sveiką gyvenseną. Dauguma jų tapo „The New York Times“ bestseleriais ir yra verčiamos į įvairias pasaulio kalbas.

Iš anglų kalbos vertė Vita Daugėlienė