Knygos

Puokiai

2021 10 19

„Piekis galutinai susiejo savo gyvenimą su Puokiais ir visiškai susiliejo su gamta“.

Tai vienas iš paskutiniųjų knygos „Puokiai“ sakinių, nusakantis svarbiausią knygos motyvą - žmogaus ir gamtos ryšį, artumą. Puokiai - iš gamtos kilusios fantastinės būtybės, kurias išvydo Edgaras Valteris, ilgai stebeilijęs į miško pelkynėse, šalia kurių gyveno paskutiniaisiais gyvenimo metais, kyšančius žolių kuokštus.

Kuo ši knyga „Puokiai“ naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba
- Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus
- Puikios iliustracijos lavina meninį skonį, grožio pojūtį
- Knyga skatina mąstyti, analizuoti ir diskutuoti
- Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo
- Skaitant įtraukiančias ir talentingai parašytas bei iliustruotas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Edgaras Valteris (1929–2006) – savo šalyje, Estijoje, buvo labai mėgstamas ir gerbiamas dailininkas bei rašytojas. Jis iliustravo daugiau kaip du šimtus knygų vaikams, penkiolikai iš jų pats dailininkas parašė ir tekstus. Knyga apie Puokius (estiškai Pokuraamat) pasirodė 1994 metais, vėliau tie patys veikėjai pavaizduoti dar keliose knygose. Už jas autorius gavo įvairių apdovanojimų.

„Vargu ar Estijoje rastum vaiką, kuris nežinotų, kas yra Puokiai, – teigia estų bibliotekininkai bei literatūros kritikai. Nuojauta kužda, jog netrukus apie Puokius žinos ir juos pamils daugybė Lietuvos vaikų…“.
Kęstutis Urba