Knygos

Pūkis ir Pūkutis

2021 09 15

„Pūkis ir Pūkutis“ – aštuntoji Pūkio pasakų serijos knygelė. Vytautas V. Landsbergis istorijose apie lapiuką Pūkį moko mažuosius skaitytojus pažinti gyvenimą. Autorius supažindina vaikus su aplinka bei kylančiomis problemomis. Šioje dalyje kalbama apie metų laikų kaitą.

Pūkis – lapiukas, kuriam tėvai davė tokį vardą, nes gimęs jis priminė minkštą kamuoliuką. Mažylis labai smalsus, nuolat leidžiasi į nuotykius, o autorius Vytautas V. Landsbergis juos aprašo savo pasakose, skirtose 2-7 metų skaitytojams.

Visos knygelės pasakoja apie skirtingus įvykius ar reiškinius. Štai pasakoje „Pūkis karalius“ lapiukas mokosi pagarbiai elgtis su kitais. „Pūkis ir traktorius“ supažindina vaikus su žemės ūkio darbais bei technika. „Pūkis ir baidyklė“ moko tvarkos ir kaip svarbu išlikti savimi. „Pūkis ir dantukai“ padeda įveikti dantų gydytojo baimę, o „Pūkis ir šarka“ pasakoja istoriją, kaip svarbu padėti kitiems. Na, o „Pūkis ir Pūkutis“ – apie sezoninius pokyčius.

– Greitai prasidės ruduo, – vieną dieną lapiukui Pūkiui pasakė mama, – eik ir atsisveikink su vasara.
Ir lapiukas išėjo.

Vytautas V. Landsbergis pasakoja mažojo lapiuko nuotykius, kurie nutiko ieškant vasaros. Juk mama liepė su ja atsisveikinti, tik kaip surasti tą vasarą? Mažylis Pūkis sutiks savo draugus ir pamažu sužinos kaip pasaulyje keičiasi metų laikai. Pūkui teks atsisveikinti ne tik su vasara, o ir su drauge piene, kurią jis vėl susitiks tik kitą pavasarį.

Pūkio pasakos yra labai jaukios, pamokančios, o dėl nuostabių Dalios Karpavičiūtės iliustracijų mažyliai noriai varto knygeles.

Vytautas V. Landsbergis – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas. Jis režisavo daugiau nei dvidešimt filmų, taip pat pastatė daugybę spektaklių vaikams ir suaugusiems. Vytauto V. Landsbergio knygos vaikams itin populiarios, o kai kurie herojai tapo kultiniais. Beveik visi vaikai pažįsta Briedį Eugenijų, Pelytę Zitą ar arklį Dominyką. Šie personažai iš knygų puslapių buvo perkelti ir į teatro sceną.

2003-iais metais autorius gavo Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos Vaikų literatūros premiją už nuopelnus vaikų literatūrai, 2009-tais metais Vytautas tapo Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu.